Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakorisággal szoktatok...

Milyen gyakorisággal szoktatok ajtót, beépített szekrényt, csempét...ilyeneket takarítani?

Figyelt kérdés
2022. szept. 7. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy "kívánja".
2022. szept. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Metionin ***** válasza:
87%
kb. havonta ha nem lesz valami miatt retkes.
2022. szept. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2-3 havonta. De van, hogy csak egy évben kétszer jut rá idő.
2022. szept. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

1 fővel számolok, nincs gyerek maszatolni:

Ajtókat 2 havonta, konyhai csempét 3-4 havonta létráról, lent a pultnál, mosdónál naponta, mert állandóan ráfrecsog valami.

Nyilván ha akut szennyeződés van, azt nem hagyom ott 3 hétig, mert majd akkorra van ütemezve.. Félévente szoktam a gardróbból kipakolni és visszatenni, de minden mosáskor rendezgetem a polcon összeborigatott ruhát és olyankor kisöpröm a darabkákat.

A távirányító-kilincsek-kapcsolók szentháromság hetente van hipózva, ezeket tapogatjuk legtöbbet, mégis sokan nem mossák!

A wc ülőke-közeli csempe-mosdó-tükör-kád kombó is kb. 1-2 hetente aktuális. Kb. 2 havonta van vízkőoldózás. Lefúj, 10 perc múlva leöblít.

A hűtő kérdéses nálam, hogy hogyan kellene, mert ha kinyitom, azonnal bepárásodik, kikapcsolva feleslegesen leolvadna. Kiszedem az üvegpolcokat és rekeszt, aztán belül is letörlöm, de a párával tovább élhetnek dolgok. Eddig nem volt gond mondjuk így se, de ha valami megszárad az jobban tisztul is!

Polcok, TV havonta vannak portalanítva. Ágyneműt is kb. 1-2 havonta cserélek, törcsit havonta. Meg nyilván akkor, ha pl. korábban lesz büdös vagy lezabálom..

2022. szept. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
4. Azért nem vagy a tisztaság mintaképe! Beleizzadt ágyneműbe alszol 1-2 hónapig és nem cseréled a törölközőt sem. A többiről nem akarok szót ejteni, undorító.
2022. szept. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek kedves 5. Direkt odaírtam, hogy "ha akut szennyeződés van, azt nem hagyom ott", "Meg nyilván akkor, ha pl. korábban lesz büdös vagy lezabálom" Most pl. csak 2 hétig volt kint a kéztörcsi. Mikor reggel elmegyek és este jövök csak kb. aludni, akkor 1 hónapig van kint. Nem értem miért ne lenne ez így jó! 1 főre van kirakva egy közepes méretű és napi 2, max. 3 törölközés van benne, meg is szárad és nem használom másra.

2 hónapig aludtam az ágyneműben is húha.. Minden este megfürödve, másik ruhában. Nem izzadok le, mert megfelelő a hőfok alváshoz. Mikor beteg voltam, nyilván lecseréltem 3 nap után, mert az "akut kosz" kategóriába tartozik.. Vagy azon vagy kiakadva, hogy csak negyedévente mosom le a plafon alatti 20cm-es szakasz csempém?? Akinek festve van, az havonta újrafesti szerinted? :D

Kérem írd le, hogy mi a baj azzal, ha hetente takarítok, havonta alaposabban, a nemnormális helyeken pedig negyedévente!

2022. szept. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
#6 takarítas teljesen jó, de a törölköző és ágynemű csere nagyon kevés. Kapcsolót gyakrabban fertőtleníted, mint a törölközőt cseréled? Nedves textilia, sokkal előbb elszaporodnak venne a bacik, mint a kapcsolókon. Ágynemű szintén.
2022. szept. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

#4

Szerintem a törölközőt kivéve mindent nagyon precízen csinálsz.

Sőt, ajtókat, csempét én sokkal ritkábban szoktam.

2022. szept. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Sziasztok.. hát én 2 hetente áttörlök mindent (nem egyszerre mert nagy házunk van ) mindennap mást.szintén 2 hete pókhálózok felénk sajnos nincsenek fecskék nagyon szaporodnak inkább a teraszon jellemző.. komolyan mondom eleinte nem bántottam őket de inkább beszipantom a porszívóval ha mégis meg látom őket .heti 2szer porszívózok a lakásban. Ebből 1 szer mosok fel hetente.. mindennap van mit csinálni ..mi 4 en vagyunk..

apa és a lányok is besegítenek

Ha arról van szó vagy később jövök haza a melóból vagy főzni kell na azt nem igazán szeretek mert megkérdezem mit ennétek hát a hajam égnek áll a nekem mindegytől😂 wc heti 1 csempétől wcig ..nem tudom kihagytam valamit ja igen az ablak pucolas azt illő lenne lassan azt havonta szoktam

Anikó

2022. szept. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!