Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ideiglenes megoldásnak megéri...

Ideiglenes megoldásnak megéri az indukciós főzőlap?

Figyelt kérdés
Most költöztünk be egy kis garzonba, ahol elég hiányos még a konyha. Gondoltam egy kb. 20 ezer forintos indukciós főzőlapra, hogy egyszerűbb ételeket megtudjak főzni, mert még pár hónap kell biztosan, mire tudunk venni rendes főzőlapot. Szerintetek megéri ez az olcsó változat?
2022. szept. 11. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az indukciós olcsóbb, mint a normál?

Ez nekem új!


Az indukcióssal csak annyi a baj, hogy csak azt az edényt melegíti, ami vele kompatibilis. Nézzétek át az összes edényetek alját. Ha a többségük használható lesz, akkor van értelme. Ha emiatt új edények sorát kell megvennetek, akkor semmi értelme.

2022. szept. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

1# Van olyan kb 5 ezer forintos fém lap amit a nem kompatibilis edényhez téve alkalmassá teszi. "Magyarul átalakító"


Nekem ideiglenes jelleggel kb2 éve van ilyen 15 000 forintos indukciós és imádom.


A hagyományos elektromos rezsó egy katasztrófa! Rántott húst el is lehet felejteni, kínait is mivel képtelen felforrósodni arra a hőre.

2022. szept. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2-es, ami nem leves vagy főzelék, azt mi kizárólag mikrohullámú sütőben melegítjük.


Az "átalakító" létezése viszont nagy újdonság volt nekem. Örülök, hogy ezt megtudtam.

(Nekünk egyébként hagyományos gáztűzhelyünk van.)

2022. szept. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3# Az a legjobb 👍 a hagyományos gáz.
2022. szept. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amikor tavaly felújítottam a lakásomat, és hetekig/hónapokig nem tudtam főzni, én egy hagyományos elektromos főzőlapot vettem (akkor) 8.500.-ért, de ma sem drágábba 10.000.-nél.

Nem tudom amit te kinéztél hány lapos, de az enyém két lapos és nagyon hasznos volt, mert mindent azon kellett főznöm.

Én is kacérkodtam az indukciós gondolatával, de volt hova tennem azt az akkor 10.000.-Ft-os különbözetet.

Addig tökéletesen kiszolgált az olcsóbb is, azóta mióta be van építve a szép új indukciós főzőlapom, és kész a konyha, úgyis csak a dobozában pihen.

2022. szept. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 4 férőhelyes indukciós főzőlapom van, IMÁDOM. A legköltséghatékonyabb főzési mód.

Pedig 6 évig gáz főzőlapom és sütőm volt, az volt a legpocsékabb. Aztán elektromos főzőlapot és sütőt használtam 8 évig, szerettem, de rengeteg volt a maradékhő. Na, az indukcióson nincs maradékhő. Pont ebben van a titka. Rendkívül jó a fogyasztása is.

Különben minden olyan edény jó rá, amiben van vas. Tehát ha csak zománcos edényeid vannak, nyert ügyed van. Öntött vas edény szintén pipa, egyedül az alu/nikkel lábasok, jénaiak nem jók rá.

2022. szept. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!