Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tartod tisztán felültöl...

Hogyan tartod tisztán felültöltős mosógéped?

Figyelt kérdés

Az enyém nagyon penészes belülről pedig szinte soha nem csukom be tehát ki tud száradni.

Próbáltam már ecettel átmosni de nem sokat segített.Már a ruhák se lesznek illatosak benne.:(

A legcsúnyább az ahova az öblítőt kell tölteni.Pedig azt is próbáltam kitakarítani.

Valakinek vmi jó ötlete?


2010. szept. 26. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Engedd le belőle a vizet a szűrőjén keresztül (vagy nem tudom hogy hívják, ami az aljánál van, kicsavarod és kifolyik a gépből a víz)

Mosd ki mosószódával 90 fokon üresen.

Régebben úgy tisztítottam a mosószer/öblítő tartót, hogy levettem, szétszedtem (ketté lehet venni) meleg vízbe áztattam és kémcső kefével mosogattam. Főleg az öblítőssel volt gondom nekem is.

Jó ideje mosószódát teszek a mosáshoz, és ecettel öblítek (ha illatosítani akarom, akkor az ecet mellé öntök egy kis öblítőt is), azóta nincs gondom a tisztításával.

2010. szept. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Többször láttam már ilyen kérdést kiírva, és egyszerűen nem értem! Az én mosógépem sosem büdösödött, penészesedett még be...

Nem használok öblítőt, lehet, hogy ez az oka?

2010. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az öblítőtől lesz penészes a rekesz! Ilyen nyálkás-nyúlós gusztustalanság lesz rajta, ha nem öblíted át mosás után. Szerintem ki lehet venni azt a rekeszt, és át kéne minden mosás után öblíteni, és a rekeszt külön kiszellőztetni.
2010. szept. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod kivenni a rekeszt,nyomjál bele tömény domestost.Hagyd benne állni és szépen kipucolja a dzsuvát.Utána öblítsd át a géped.
2010. okt. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Néhány mosásonként ki kell pucolni a mosószer tartót, bár én már nem is használom, a dobba teszem a cuccot.

A penészes gumit szavóval rendbetettem.

Néha jó egy ecetes átmosás.

És mosások közt maradjon nyitva, különben büdösödik.

Sajna nekem a pelenkázóm ezen van, így nekem bizony büdösödik, ha nem figyelek.

2010. okt. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!