Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fekete járólap sötét szürke...

Fekete járólap sötét szürke fugájából hogy tudom kiszedni a port?

Figyelt kérdés
sehogy nem jön ki (gipszkarton, meg ilyesmi porokról van szó...), már végig kapartam, az sem volt jó, mert következő felmosásnál a ronggyal visszahúztam... szóval nemtom mit tegyek, angyon csűnya a fekete járólapon a virító fuga, bevált tippeket várok!!! KÖSZI előre is!
2010. szept. 29. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elöször szárazon porszivózd ki, utána pedig ecettel most fel.
2010. szept. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Erős, alapos porszívózás, utána türelmes, többszöri, váltottvizes felmosás, plusz ha szükséges, akkor egy jó kis békebeli gyökérkefe és a térded alá valami puha rongy, hogy ne nagyon fájjon amíg a fugákat súrolod :=). Én ugyanígy csinálom, annyi különbséggel, hogy mivel nálunk krémszínű a fuga, hetente kell súrolnom :(, viszont mindenki lesi, hogy mitől ilyen szép még ennyi év után is a fuga :).
2010. szept. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 poci-maci ***** válasza:
72%
Szia én ugyan ebben a cipőben voltam pár hónapja nekem ami bejött vettem kisebb méretű körömkefét és üres domestos-os flakonba tettem folyékony szappant + víz összerázva kicsit hagytam állni a flakonban a cuccot és utána végig húztam a fugán és párszor áthúztam a fugán a körömkefével és 2-3x felmostam utána és nekem kijött belőle remélem segítettem!!
2010. szept. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy szivacs dörzsi fele és valami szappanos víz. Tök mindegy milyen víz, mert nem az a lényeg, hanem a hogy a fuga porusaiból ki kell dörzsöléni a port. Ha egyáltalán biztos, hogy a gipszkarton pora. A sötétszürke fuga hátránya, ha huzatot kap, vagy nem megfelelően kenik fel, kifehéredhet foltokban és azon semmi sem segít.Ez minden sötét és színes fugánál igaz. Ha rosszul van bekeverve az is gond lehet , attól is lehet foltos.

Illetve most olvasom, hogy a fekete járólapon is van fuga, mert azt írtad az utolsó mondatban.Akkor viszont nem akarlak elkesesíteni, de szerintem ráégették a fugát, vagy még rosszabb, ha polírozott , anyagában színezett az a fekete lap, akkor olyan vegyszerrel is felmoshatták utólag, ami megmarta a lap felületét, ilyenkor nem tudsz semmit tenni.

Burkolóiparban vagyok, burkolatrendszereket tervezek, ha konkretizáod a bajt, írj privátot, megpróbálok segíteni.

2010. szept. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! utolsónak üzenem: fekete a járólap, ezüstös beütéssel... a burkoló azt javasolta, hogy ne fekete fugát, hanem sötét szürkét válasszunk, mert fekete fugánál ellenkezőt érhetünk el az idő múltával, szóval az kivilágosodik... a világos, meg besötétedik. Nemtom. nem értek hozzá, de sztem a minőséggel nincs probléma, mert minden gyönyörű, csak hát ugye a festők meg mindenki porozott rajt elég sokat, és egyszerűen nemtom felmosni... :( igazból tudom, hogy nem úszom meg a négykézlábas sztorit, nade életem végéig így azért nem moshatok fel... ecetes víz azt megpróbálom sokan mondták, de sztema ttól csak fényes lesz, úgy tudom, a fugákra nincs hatással. Vmi direkt erre való termék, vagy vmi nem léteik? áá, naon elkeseredtem, de minden ötlete kipróbálok amit ajánlottatok, egyik csak bejön! :)
2010. szept. 29. 13:30
 6/8 A kérdező kommentje:
elsőnek: tömény ecettel?????????????????
2010. szept. 29. 13:31
 7/8 poci-maci ***** válasza:

[link]

ezt kerestem a múltkor is neked csak nem találtam meg

2010. okt. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk sötétbarna járólap van s.barna fugával. Nekem nem sikerült tökéletesen eltávolítanom a fugaport, meg az egyebeket :(

Pont azért nem akartam fehéret, hogy ne legyen vele gond, erre a szép barna fuga tök szürke lett :S

2010. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!