Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Angóra szőrmebundát lehetséges...

Angóra szőrmebundát lehetséges házilag tisztítani?

Figyelt kérdés

vettem egy érzékeny anyagokhoz való folyékony mosószert és rá van írva, hogy angórához is jó. Eddig úgy tudtam, a szőrméket csak tisztítóban lehet tisztíttatni, de ha valakinek van bevált tippje házi tisztításra, nagyon örülnék neki!

(még mielőtt csúnya kommenteket kapnék, a bundát örököltem idősebb rokontól.)

Szeretném megtisztítani, amennyiben lehet, házilag.

30 perces 30 fokos mosás tönkreteheti? Van olyan program a gépen, ami jó lehet rá, esetleg bevált másnak?

Mosodákban egyáltalán hogy tisztítják?

Láttam az árakat, egy-két helyen többet elkérnek a tisztításért, mint amennyiért használtan venni lehet egy ilyen bundát!

Köszönöm előre, és menni fog a zöld kéz!


2022. nov. 27. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Más a szőr és a bunda. A szőrből készült pulcsi egyszerűen mosható(gyapjúpulcsi stb); bundánál ott van a bőr is, ami kikészítés függvénye, hogy mivel tudod kimosni.

Igazából a tisztítókba sem vállalnak általában garanciát. A bunda cimkéje mit ír, hogyan mosható?

A finommosószerek is hasonlók a többihez, csak van benne visszazsírzó anyag. Régen samponnál mosták ezeket.

Szval a szőrrel nincs gond, gond a bőrrel lesz.

A hasított bőrt koptatják, nem mossák.

2022. nov. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
sajnos semmi nincs beleírva:( valamiféle mosózsákba helyezve esetleg?
2022. nov. 28. 21:50
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A mosózsák nem oszt nem szoroz, az csak roncsolástól védené.

Sztem vizezd be valahol jól, nézd meg hogy reagál ha megszárad. Ha jó, akkor mártsad vízbe egyik újja negyedét, jól ázzon. Aztán nézd meg hogyan szarad, milyen lesz.

Ha keményedik akkor nem lesz jó. Ha visszapuhul, akkor remélhetőleg kibírja.


Keress szűcsöt, talán még akad valahol, az többet tud mondani; vagy ilyen fórumot célzottan.

2022. nov. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!