Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Sokan utálják a szőrmebundát,...

Sokan utálják a szőrmebundát, miért lett ez így hirtelen?

Figyelt kérdés

Úgy tudom , régen főleg a nemeseknek rengeteg szőrméjük volt , ezért furcsa nekem , hogy így a 21. Századra az ember meg van bélyegezve gyilkosnak , ha felvesz egy bundát .

Én pl. Szeretem a bundát pedig fiú vagyok , sztem szép . Nekem igazán meglepő volt azt látni kb. 1 hónapja , hogy egy csincsillabundát árusító boltot letámadtak kommentekben . Pl. Rohadjon meg aki ilyet felvesz , stb. Ez igencsak meglepő volt , mivel az anyámnak is van csincsillabundája .

Azt sem értem , miért kell a bundát leönteni festékkel ? (Pl. Sex és New York 1 Samantha). Hiszen azzal nem.hozza vissza az állatot . Inkább eléri azt , hogy a kukában landoljon , ami még nagyobb kár . Sztem öntsék le azt , aki gyártja a bundát .

Szóval összegezve : miért lett hirtelen ilyen nagy a szőrmeellenesség ? Miért gondolják azt egyes ' állatvédők' , hogy a mocskolódással jó embernek tűnnek ?

Előre is köszi a válaszokat !

12/f



#szőrme #múlt #állatvédő #szőrmeellenesség
2017. dec. 16. 21:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
54%
Nézd végig ezt a videót és talán megérted: https://www.youtube.com/watch?v=QDwMeUNcimA
2017. dec. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
2017. dec. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
19%
Mert csak az a szep, amikor az embereket olik. Azert meg nem tiltakoztak a szex es new yorkban, csak a cuki allatkakert
2017. dec. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
28%
Nekem általánosságban semmi bajom a szőrmével, attól függ, hogy miből származik. PL. a nyulat alapból megesszük, nincs ezzel gond, hogy teljesen felhasználjuk. A fóka már túlzás. Bizonyos állatokat meg vadásznak, mivel ha túlszaporodik, akkor jelentős károkat okoz. Ez azért más, mint amikor ketrecbe tartják csak azért, hogy bunda legyen belőle...
2017. dec. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
79%

Amire kereslet van, arra kínálat is. A mocskolódás valóban nem segít, de bojkottálni ezeket a termékeket igen.

Hármas, fogalmam sincs, honnan szeded, hogy szép, ha embereket gyilkolnak le, de ha így látod, akkor ott komoly bajok vannak.

És igen, a bunda szép (már akinek persze), és ennyit tud, de egy csomó életet elvettek érte. Ráadásul nem az a jellemző, hogy a nyuszit felhasználják teljesen, hanem a nagyüzemi termelés, és a kegyetlenkedés. Úgyhogy most próbálj meg a videók megnézése után ránézni anyukád csincsillabundájára, és jusson eszedbe, hogy állatok ezért kegyetlen kínhalált haltak.

2017. dec. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Néhány válaszolónak : PONTOSAN tudom hogy készüla bunda , azzal ne tegyetek próbára... Az utolsó válaszoló a legnormálisabb köszi a választ !

UI : régen nem ugyanígy nyúzták le az állatokat ? Ja persze , akor azt a bundát használtákfel , amit a lelőtt vadról leszedtek ...

2017. dec. 16. 22:20
 7/33 anonim ***** válasza:
72%

A nemeseknek azért volt rengeteg szőrméjük, mert szükségük volt rá. Gondolj bele, akik várban éltek, milyen hideg volt ott. Nézz meg egy olyan korabeli filmet, vagy olvasgass róla, télen szinte sose tudták kellőképp felfűteni a várakat, mivel a falak több méter vastagok voltak. A szőrme melegítette őket, ezért volt rájuk szükség.


Ma már ez nincs így. Nincs szükségünk szőrmére, ráadásul ha nagyon szeretnénk szőrmét hordani vehetünk műszörmét. Drágábbak közül szinte meg se lehet különzötetni, viszont nagy különbség, hogy nem halt meg érte senki.


A szőrme egy felesleges gyilkoság, ugyanúgy, mint az igazi bőr cípő. Ma már ugyanolyan minőségű termékeket lehet venni műbőrből, műszőrből, mintha igazi lenne.


Igazából amíg nem tudod felértékelni az életét (és a korodból kiindulva nem is csodálkozom), addig ezeket a témákat nem fogod tudni kellőképpen értékelni. A szex és new yorkot meg ne tekintsd mintapéldának, az állatvédők egyáltalán nem olyanok, mint abban a filmben be vannak állítva.

2017. dec. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Egyébként meg SOKKAL fájdalommentesebben is le lehetne nyúzni egy állatot ha már igazán akarnak igazi bundát (elaltatják , esetleg méreginjekció) nem?
2017. dec. 16. 22:22
 9/33 A kérdező kommentje:
Nincsenek úgy beállítva ? Mikor randalírozni kezdtek egy divatbemutatón ? Minden társaságban van okosabb is hülyébb is ... Ezen nem érdemes vitatkozni...
2017. dec. 16. 22:24
 10/33 anonim ***** válasza:
89%

"Egyébként meg SOKKAL fájdalommentesebben is le lehetne nyúzni egy állatot ha már igazán akarnak igazi bundát (elaltatják , esetleg méreginjekció) nem?"


De most gondolj bele, az plusz költség lenne... Az emberek agya csak a pénzen forog: minél többet keresni, minél kevesebbet költeni.

2017. dec. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!