Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Valami nagyon patent háziasszo...

Valami nagyon patent háziasszony leírná nekem hogy kell ablakot pucolni, meg kabinos zuhanykabint takarítani? Nekem épített van ezért nem tudom.

Figyelt kérdés
Illetve csempét, polcot törülni.

2022. nov. 29. 23:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Vérrel, verítékkel(nem vagyok patent háziasszony)
2022. nov. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Én egy lusta és hatékony megoldásokat preferáló háziasszony vagyok, aki nem szereti a koszt. Biztos lesz itt okosabb, de én így szoktam: bármilyen ablaktisztító egy spéci mikroszálas ronggyal vagy hagyományos fekete fehér újságpapírral. Zuhanykabin zuhany után gumis lehúzóval. Csempe, zuhanykabin időnként frosch békás ecetes tisztítószerrel áttörölve. Ez kevés ráfordítással elfogadható eredményt hoz.
2022. nov. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

Ételek/italok kategóriában?

Az ecet baromi hatékony tud lenni, 20%-ost válassz.

2022. nov. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem tudtam melyik kategóriába írjam. Gondoltam hogy az ételek, italok kategóriában elég sok a háziasszony 😅
2022. nov. 30. 01:11
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kis spricces üvegbe 1 rész ecet, 2 rész víz, le fújod, hagyod picit állni, ( 1-2perc) , letorlod. Szükség esetén ismételni, esetleg utólag egy ablak tisztító spray. De általában elsőre is beválik :)


Csempe : akár mosogatószer vízzel hígítva , ajax általános tisztító vízzel hígítva , ecetes víz… szivaccsal használva . Én fertotlenitek is ilyenkor domestossal vagy sanytollal.


Polcot simán jól kicsavart mosogato szeres vízzel, ha koszos, ha pedig csak poros, mikroszalas törlővel szárazon :)

2022. nov. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ui: zuhanykabin resekre szuper egy régi fogkefe és mosogatoszeres vagy fertotlenitos víz :)
2022. nov. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Nem atomfizika. A boltban válassz a célnak megfelelő tisztítószert, azon rajta írja mit meg hogyan kell.
2022. nov. 30. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
A zuhanykabint minden használat után le kell húzni és nem lesz vízköves. Két, három mozdulat. Persze ez nem váltja ki a takarítást.
2022. nov. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Két teljesen külön dolog, más szer kell hozzá.

A zuhanykabinban a vízkő a gond, bármi vízkőoldos cuccal letörlöd, majd leöblíted, es gumis vagy szilikon lehúzóval lehúzod.

Ablaknál nincs vízkő, csak por, esetleg zsír, ha össze van taperolva.

Sima poros-sáros ablakot simán vízzel, a zsírosat meg alkoholos ablaktisztítóval +ronggyal megtisztítod, majd vízzel átmosod megegyszer és lehúzóval lehúzod.

2022. nov. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
ja az lemaradt, polcot, es bármi sima portörlést nedves mikroszálas kendővel csinálom.
2022. nov. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!