Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel motiváljátok magatokat...

Mivel motiváljátok magatokat a rendrakásra, takarításra?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva borzalmasan érzem magam az utóbbi hetekben a házunk állapota miatt.

Leginkább a konyha és a nappali a problémás.. Iszonyat rumli van.

És már egyszerűen nem tudom rávenni magam hogy esténként elpakoljak. Nem látom értelmét. Utána másnap egész nap gyönyörű rend van amikor senki nem látja, aztán estére ugyanúgy néz ki, rendetlenül.


Igyekszem rendet tartani, de sajnos nem mindig sikerül, pl sokszor több mosatlan keletkezik mint amennyi elférne a csepegtetőn, így az edények csak várnak a sorukra a mosogatóban vagy a pulton. Vagy van hogy este 10-kor már nincs energiám ruhákat hajtogatni, így csak kiterítem a kanapé hátára hogy ne legyenek gyűröttek, és ott van egy kupacban akár pár napig. A műanyag szelektív egész héten az előszobában van egy szatyorban, csak hétvégén vagyok otthon úgy hogy világos van kint és nem a vaksötétben kell kibotorkálnom vele a gyűjtőbe.


Szóval arra figyelek hogy ne legyen kosz, de a rendet már képtelen vagyok megtartani, szélmalomharcnak érzem. Csak így meg nem érzem magam kényelmesen otthon (és hát elég nagy stressz ha valaki át akar jönni).

Amikor otthonról dolgoztam, mindig patika rend volt, szép környezet, stb. Nagyon hiányzik és elég nyomorultul érzem magam hogy már nem ilyen az otthonom.


Hogy tudjátok rávenni magatokat a rendrakásra nap végén? Mivel motiváljátok magatokat, honnan szedtek energiát ehhez?


2022. dec. 7. 11:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
49%
Önfegyelem. Veszel egy nagy levegőt és megcsinálod, máshogy nem megy.
2022. dec. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hát pont ez nem megy, ez a kérdés hogy hogyan.
2022. dec. 7. 13:13
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés az hogy egyedül laksz ? Ha igen akkor ne csinálj nagy kupit, ha nem laksz egyedül akkor meg más is elrakhatja maga után a dolgát. Ha sok mosogatni valóm volt és nem fért a csepegtetőre kiterítettem az asztalra/pultra egy konyharuhát és oda pakoltam a tisztákat. Illetve a férjem és én is utálunk mosogatni örökös harc volt a legnagyszerűbb tárgy amit vettünk egy mosogató gép volt. Illetve a ruha szárítóról én kapásból hajtogatom amit leszedek ismerem magam sose hajtanám össze különben 😅 még egy normális robotporszívóra gyurok de ami tényleg jó az elég drága.
2022. dec. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

#3

Ketten lakunk, de a párom tovább dolgozik, addig nem tud takarítani.


Az asztalra, pultra már nem fér ilyenkor a csepegtetnivaló... A ruha hajtogatás is emiatt bajos, takarítanom kell hogy legyen hova kiterítenem hajtogatáshoz. :/


Ez is a bajom, nincs szabad felület. 30 négyzetméteren lakunk, lényegében percek alatt megtelik minden kupival. 😰

2022. dec. 7. 13:44
 5/22 mindentudó99 ***** válasza:
86%
Semmivel.
2022. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nem hagyom, hogy eluralkodjon a rumli.

- Mosatlan: használat után azonnal elmosok mindent ami nem mehet a gépbe, tányérok és evőeszközök mennek a mosogatógépbe. Párhuzamosan, főzés közben is mosogatok, ami nem kell és egyből el is törlöm, így a mosogató környéke mindig üres.

- Ruhák: nagyon ritka mikor úgy hagyom a kanapén, akkor is a vendégszobában és nagyon max két napra. Általában a mosás után ahogy felhozom a mosókonyhából, egyből össze is hajtogatom, mert ha akkor nem csinálom meg, utána nehezen veszem rá magam.

- Szelektív: nos ha kis laksában laktok ezzel nem tudsz mit csinálni. Amíg lakásban laktunk ez nálunk is probléma volt, hogy a bejárati ajtó meleltt gyűltek egy zacskóban, de ettől meg olyan putris lett az egész bejárati rész. Most leviszem a pincébe és hetente egyszer elviszem a gyűjtőbe. Esetleg azt tudod csinálni hogy valami konyhaszekrénybe elrejted hogy ne legyen szem előtt.

2022. dec. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
56%
A covidban otthon voltál rend volt. Most dolgozol, napközben nem vagytok otthon nincs rend. Ezt nem értem.
2022. dec. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#7

Covid alatt napi 3 órával többet tölthettem otthon, nem este kellett nekiállnom a takarításnak, rendrakásnak.

2022. dec. 8. 12:30
 9/22 anonim ***** válasza:
73%
Ez értem. De ha nem vagytok otthon, akkor ki csinálja a rendetlenséget?
2022. dec. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#9

Miért ne lennénk otthon, mármint egyáltalán? Ugyanúgy szoktuk főzni, enni, mosni, stb.

2022. dec. 8. 14:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!