Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Felújítás utáni takarításhoz...

Felújítás utáni takarításhoz milyen egyéb plusz dolog kell?

Figyelt kérdés

Eddig csak itthon takarítottam magunk után, de most egy teljesen üres garzon fogok egyedül festés, villanyszerelés után kitakarítani. Külön takarító nem opció. 1 napom lesz rá, vasárnap.

Autóval megyek, tehát létrát sajnos nem tudok vinni.

Meg kell, hogy mondjam tartok tőle. 🙈 Szoba, konyha, fürdő, előszoba részből áll, 3 ablak.


Plusz dologra gondolok, hogy a festék cseppeket kaparóval tudom eltávolátani. Hígító vajon kell?

Melyik helységgel kezdjem? Előbb söprés, aztán felmosás? Porszívó eltömődik ennyi portól?


Kérem aki már túl van ilyenen, segítsen kicsit.


Köszönöm 🙏


2023. febr. 10. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Előbb söprés, aztán felmosás, és ha felszáradt, esetleg még a hátramaradó keveset lehet porszívózni is, úgy nem hiszem hogy baja lesz.

A söprés felkavarja a port, maszkot is vigyél.

2023. febr. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 nemaRendőrség ***** válasza:
41%

Nem tudom milyen brigádot fogadtál, de bárki volt nálunk hozta a saját ipari porszívóját és összeszedett mindent amit csinált.


Egyedül ablakot kellett mosni, de az egyébként is dolog, felújítás nélkül is.

2023. febr. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát látod, ilyen brigád. Most már felesleges ezen rágódni. A megoldásra kell koncentrálnom
2023. febr. 11. 10:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Odaszáradt festéknyomokhoz és hasonlókhoz vigyél mosogatószivacsot, benedvesítve a dörzsis része hasznos lesz. Kényes felületeken, pl. üvegen azért vigyázz vele. Oldószer akkor kell, ha oldószeres festékkel (pl. zománcfestékkel) is festettek valamit. Normál falfestékhez nem kell. Természetesen nem tesz jót a porszívónak, ha marékszám szívod fel vele a port. A nagyját inkább söpörd.
2023. febr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Törlömmagamhanapontaittlógok"

:DDDD


A válasz: motiváció! ;-)


Én tuti, hogy nem érnék a végére egy nap alatt, úgyhogy szerintem majd ne húzd fel magad, ha így jársz - ha jobb lesz a végeredmény, mint előtte volt, már jó! :))

2023. febr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hiába pontoztátok le a kettest. A férjem is festő és ő is viszi az ipari porszívót és a felmosó vödröt. Nem hagy maga után nagy mocskot.

De hogy a kérdésedre válaszoljak. Ha van glett por mert csiszoltak akkor a javát összesöpörném, utána felporszívóznám. Attól függ mekkora mocskot hagytak, ha glett pacál is vannak a padlón ahhoz spakli kell, ha csak festékpöttyök akkor jó a szivacs dörzsis fele. A férjemék rögtön mosnak fel így elenyésző a festékpötty is.

Na ha ez megvan akkor fentről jönnék le. Szekrény tetők, szekrények letakarítása, majd pultok, felületek, ablakok pucolása. Közben kimosnám a függönyöket, lepucolnám a karnist. A fürdőben a csempét, majd mosdó, kád. Kell egy szék minimum, mert ki tudja mit találsz a bútor tetőkön.

Nagyon porszívózz fel, mert a glett por nagyon szemét. Sokszor kell felmosni tuszta vízzel, kimosott ronggyal, addig míg már nem fehérszik ki a járólapon a glett por.

Nem irigyellek.

Vigyél szemetes nagy zsákot, ki tudja mennyi szemetet hagytak ott. Egyáltalán összetakarították e a fóliákat, szalagokat, glettes zsákokat. Majd meglátod mit hagytak ott.

2023. febr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja és higitó akkor kell ha mázoltak valamit. Ha csak simán a falakat festették akkor nem kell.

Ha ajtó ablakokat mázoltattál akkor kell higitó és rongy is.

2023. febr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Láttam már mit hagytak ott. Bútor szerencsére minimális.

Holnap este írok 😀🤞💪

2023. febr. 11. 22:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó munkát! :))
2023. febr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!