Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit lehet tenni a ruha gyorsab...

Mit lehet tenni a ruha gyorsabb, beposhadás mentes száradásáért?

Figyelt kérdés

Kezdő háziasszony vagyok. Egy alagsori, sötét, nagyon párás, hűvös, kb. 35 nm-es lakásban vagyunk. A ruhaszárítón ebben a hideg időben 4-5 nap után is vizesek a ruhák, pedig naponta többször forgatom, ami megszárad leveszem, egyre szellősebben teszem a ruhákat, és még így sem száradnak meg sosem. Kb. 3-4 nap után már bebüdösödnek, moshatom újra és a szennyes csak gyűlik. Már dupla annyi párafogónk van a lakásban, amennyi kéne,minden kis helyiségben 2 tabletta és még így is ez a helyzet áll fenn. Ráadásul a szárító a rossz helymegosztás miatt egyedül a konyhába - az egyik legpárásabb helyiségben helyezhető el, a szobába éppen hogy az ágyunk befér, arra teregetni meg ugye nem lehet...

Kérlek, segítsetek, hogyan gyorsíthatnám meg a ruhák száradását, hogy ne poshadjanak be, meg ne 4-5 napig száradjanak, és ne büdösen kelljen elraknom? Szabadba kirakni nincs lehetőségem sajnos, nincs terasz, semmi ilyesmi, max. a szabad ég alá, de folyton esik, szemerkél az eső, így újra vizesek lesznek, többet árt, mint használ....


Kérlek benneteket, csak azok írjanak, akik segítenek, a fikázásokra nem vagyok kíváncsi, elköltözni nincsen lehetőségünk sajnos. :(((


Nyugodtan kérdezzetek, ha valami nem világos, szívesen megosztok ezzel kapcsolatban bármit, ami segíthet ezen a problémán!!


2010. okt. 5. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha esetleg tudtok egy szárítógépet szerezni, az javarészt megoldaná ezt a gondod. Gondolom, egy szárítógép használtan sem olcsó (nekem nincs, nem tudom mennyibe kerülnek)

Nem szép megoldás, de ha meg tudjátok csinálni, hogy a szobába a plafonra tesztek egy leengedhető fregolit, akkor arra is teregethettek. Amikor nem vagytok otthon, száradhatnak rajta a ruhák, senkit nem zavar.

Amikor a lányom kolis volt, amíg a suliban volt, az ágyára tette fel a lepkeszárítót, és ott szárította a ruhákat (a folyósóról sokszor eltűntek, a szobában meg nem volt máshol hely)

2010. okt. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Esetleg ventillátoros hősugárzó, míg nem jön a fűtési szezon? Mert gondolom akkor enyhébb a gond?
2010. okt. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Be kell fűteni a lakást.
2010. okt. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szóval...


a tablettás párafogót felejtsd el. sz@rt sem ér.

elektromos páramentesítő kell, más megoldás nincs.


nem olcsó, de örökre meg fogja oldani a gondodat.

érdemes végiolvasni:

[link]

2010. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1. hozzászólás: Sajnos a szárítógép sem fér el sehol, nincs neki hely, gondoltunk már rá pedig. fregoli nem megoldható, mert a belmagasság csupán 210 cm, a párom pedig 187 cm magas, őt ez a pici lakásban mindenhol zavarná a folyamatos teregetés miatt, mindig van mit mosni.


2. hozzászólás: Ez a hősugárzó remek gondolat, nagyon köszönöm! :) Sose gondoltam volna erre, pedig milyen logikus! :))


3. hozzászólás: Már kapjuk a fűtést majdnem egy hete, de ez nem segít a gondunkon sajnos...

2010. okt. 5. 10:45
 6/8 A kérdező kommentje:

4. hozzászólás: Nagyon köszönöm!! Ez jól hangzik, költöztethető és egyszeri befektetés! :) Ráadásul elég kicsi szerkezet, így még a lakásban már a helyét is tudom.

Úgy érzem, ez lesz a mi megoldásunk és végszükség esetén még beruházunk egy 3000 Ft-os hősugárzóba is, úgyis arra is szükség van! :)

Örülök, hogy írtál, szép napot! :)

2010. okt. 5. 10:52
 7/8 anonim ***** válasza:

én is hősugárzóval szárítottam, amíg be nem kapcsolták a fűtést.

olyan mini elektromost radiátort vegyetek, asszem mi auchnaban vettük, kb 5e volt, és 3 féle fokozat van rajta. sajnos az ilyesmi sokat fogyaszt, de legalább meleg lesz, és a ruhák is száradnak.

2010. okt. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Sajnos nálunk már rég megy a fűtés, de a páratartalom miatt nem száradnak a ruhák, semmit a hőmérséklet miatt.
2010. okt. 6. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!