Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha gőzölős vasalóval vasalok...

Ha gőzölős vasalóval vasalok (és persze használom a gőzölés funkciót), és rögtön összehajtom a ruhákat, nem maradhat a gőzölt ruha "vizes", nedves? Nem büdösödik majd be?

Figyelt kérdés

Lehet buta kérdés, de igazándiból ez a halálom... jártam már úgy, hogy "büdös" volt a póló/törölköző stb... amikor kivettem a szekrényből...

Hogy az most azért volt - mert így is jártam már - hogy a mosáskor "büdösödik" meg?

(Fogalmam sincs mi okozza... de ez is előfordult már nálam.)


2011. okt. 2. 01:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Kicsi esély van rá, hogy nedves marad, de van rá esély. Ilyenkor érdemes úgy csinálni, hogy még egy-két ruhát kivasalsz és csak utána hajtod össze a kérdéses ruhadarabot.
2011. okt. 2. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Folyékony mosószerrel mosol?
2011. okt. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én mindig csak a vasalás végeztével hajtogatom össze a ruhákat, de van, hogy még várok egy kicsit pont emiatt amit te is írtál. Így van ideje kihűlni és megszáradni a ruháknak.
2011. okt. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én sem értek a gőzölős vasalóhoz, nekem többször teljesen elázott a ruha. Én vagyok hülye liba vagy a vasaló bóvli?
2013. máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-esnek. A vasalód jó, a másik verzió áll fenn. :)

Gőzölni csak forrón lehet, pamutot lehet, különben a gőz nem gőzként jön ki, hanem vízként. SOKKAL jobban jársz, ha veszel egy kézi sprickolót és azzal lesprickolod a ruhát mielőtt vasalod a száraz vasalóval. Így tuti nem fog úszni.


Vasalás után pedig vállfára kell akasztani, hogy a maradék nedvesség is kigőzöljön mielőtt felveszed.


Szekrénybe vasalni ugyanis hülyeség. Lepedőt-ágyneműt meg főleg. 90 fokon kell a pamut ágyneműt mosni és nem lesz vele több gond.

2019. szept. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!