Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fekete matt csempe fényesítése...

Fekete matt csempe fényesítése, tisztítása?

Figyelt kérdés

Új házba költöztünk, ahol az egész területen fekete matt csempék vannak.

Hogy tudnám fényesíteni illetve tisztítani?

Sajnos nagyon meglátszik rajta a vízkő, ha vizes akkor szép ezért gondoltam, hogyha lekenném valamivel jobb lenne. A napi takarítása nem gond, amúgy is naponta takarítok, csak kéne valami praktika, mivel, hogyan..

Köszi előre is!



2023. márc. 6. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Reszvetem. Soha nem lesz tiszta, minden atkozott vizcsepp meg fog latszani. Fenyesiteni nem lehet, vagy gyarilag fenyes, vagy sem.
2023. márc. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez az hogy a vízcseppek sehol nem látszódnak. Egyedül a vízkő miatt csúnya egy két helyen. :/

Lehet butaság de azon gondolkodtam, hogy babaolajjal át törlöm minden nap..😂

2023. márc. 6. 23:53
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Ez az hogy a vízcseppek sehol nem látszódnak. Egyedül a vízkő miatt csúnya egy két helyen.


Őő, vízkőoldó?

Magic...

2023. márc. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

A vízcseppből lesz a vízkő.

Ha minden nap takarítod, akkor hogy lehet vízköves?

Fürdés, zuhanyzás után egy gumis lehúzóval húzd le róla a vízcseppeket, így nem lesz vízkösves, vagy csak minimálisan.

Babaolajjal nehogy bekend, nem kell elhinni minden h@lyeséget, amit az interneten látsz!

2023. márc. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Létezik padlófényesítő felmosó folyadék. Annak a használatijában olvastam, hogy lehet töményen is alkalmazni és akkor egy tartós réteg keletkezik rajta. Akkor vannak kő impregnálók is biztosan van selyem vagy magasfényű. Először pedig a vízkövet próbáld meg leszedni valamilyen vízkőoldóval. Mivel nagy felület ecetet vagy citromsavat javaslok.
2023. márc. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Foggalmam sincs egyébként mi az. Én már így költöztem, hogy ilyen volt és pont a kád aljánál fehéredik ki. Probáltam már vizkőoldóval de nem segített rajta még akkor párszor megcsinálom rajta. Lehet az előzőek nem igen takarították és több éves vizkövet kéne lekaparnom.
2023. márc. 7. 15:45
 7/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy általunk nem lett rosszabb, sem vízköves amit el szeretnék tüntetni azt az előzőek hagyták rám. 😁
2023. márc. 7. 15:46
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó utána nézek ezeknek!😊
2023. márc. 7. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!