Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosogatógépbe milyen gyakran...

A mosogatógépbe milyen gyakran kell rakni mosogató folyadékot?

Figyelt kérdés

A mosogatógépbe, ha rakok minden alkalommal tablettát, amikor elindítom, amikor kell sót rakok bele ez rendben van, de milyen gyakran kell rakni bele mosogató folyadékot?

Vagy nem tudom hogy hívják pontosan. A tabletta melletti részbe kell.

Én 1 héten egyszer szoktam, a barátom minden alkalommal.


2023. márc. 25. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Én nem használok öblítőt.
2023. márc. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Az újabbak kijelzik, ha fogytán az öblítő folyadék, de nem kötelező öblítőt használni.
2023. márc. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

Azért mert a barátod szeret a tányérjáról vegyszert nyalogatni és majd 40 évesen valamilyen rákban elpatkolni, attól te még használhatnád az eszed!

Az én gépem 15 éves és még nem kellett bele pluszban folyadék.

Semmilyen! Sem mosó, sem öblítő

Tökéletesen funkcionál a kombinált "tablettával" ami esetemben (JAR) nem is tabletta, hanem egy osztott párnácska és minden benne van. Mosogatógép tisztító + mosogatószer + öblítő. Ha plusz löttyöt tesztek még mellé, annak a jó része az edényen marad.

[link]

2023. márc. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Milyen "mosogató folyadékról" beszélsz?

Öblítő? Folyékony mosogatószer? Géptisztító?

2023. márc. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
3-as: ugye tudod, hogy a KOMBINÁLT tablettában BENNE VAN a mosó meg öblítö vegyszer is????
2023. márc. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%

#5

Én tudom, de neked nem ártana meg megtanulni olvasni és értelmezni!

EZT írtam:


"... minden benne van. Mosogatógép tisztító + mosogatószer + öblítő. Ha plusz löttyöt tesztek még mellé, annak a jó része az edényen marad."


Ezek után mi a fene a kérdésed tárgya!

2023. márc. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Nalunk borzasztoan kemeny a viz, minden nagyon vizkoves lesz 2 perc alatt. A mosogatogep hasznalatijaban le van irva kerek-perec, hogy ebben az esetben nem csak tablettat, hanem sot es oblitot is kell hasznalni, gep epsegenek erdekeben.


Hat en inkabb betartom. Nekunk a gep kijelzi egyebkent, hogy mikor kell tolteni.

2023. márc. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

Sajnos ezen az oldalon is sok a tudálékos hülye.

A mosogatótablettában igen erős vegyi anyagok vannak, hogy lerobbantsák a koszt az edényekről.

A folyékony öblítő pont ezt oldja le a mosogatás végén, azaz semlegesíti, hogy minimális vegyszer se maradjon vissza a tányérokon !!!

Vagyis aki nem használja, annak lesznek majd egészségügyi problémái!!


Annyira bírom, hogy mérnökök és vegyészek hada dolgozik és kísérletezik hosszú éveken át, hogy be tudják tartani a gyártók, a hatóságok által előírt egészségügyi előírásokat, majd jön néhány bugyuta háziasszony és meg szeretné győzni a többieket arról, hogy a semlegesítő folyadék az nem kell.


Na ezért (is) van ennyi rákos nő...mert okoskodnak és mindenkinél mindent jobban tudnak.

Igaz, hogy az összefüggéseket már nem látják.

(Most jön majd a hiszti...)

2023. márc. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%
#6: látom megjött a mindent tudó háztartási nagy okos.
2023. márc. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit a só mellett külön kis tartályba kell tölteni egy mosogatógépben [a mosogatószeren, vagy a mosogató tablettán kívül], az az öblítő. Az eredeti angol feliraton is ez szerepel (rinser=öblítő), vagy fényezőnek is szokták még nevezni (shine). Ennek egyetlen feladata van, hogy a víz felületi feszültségét csökkentse, és elérje azt, hogy a víz NE tapadjon a felületekhez, hanem lefusson róla, és cseppmentesen száradjon az elmosogatott cucc. Általában minimumra vagy a minimum közelébe kell beállítani a gépen a használatát. A minimum közelében általában elég havonta egyszer után-tölteni (napi használat során), kevés fogy belőle. Ha megírod a géped pontos típusát [típus-számát] kikeresem neked a használati útmutatóból, hogy van-e visszajelzője, ha "kifogy" és kéri, hogy tölts bele.

De ha már a kérdésben "mosogató folyadékot" említettél, tabletta helyett ajánlom neked a gél állagú mosogatószert. Feleslegesen tablettázol, illetve feleslegesen fizeted a vízlágyítószert a tablettában. Nagyon rendesen óvod a gépedet, és sót is használsz, hogy a beépített vízlágyító készüléke a gépednek tudjon regenerálni. Tehát felesleges tablettában IS megvenni, teljesen elegendő lenne, ha gépi mosogatáshoz ajánlott gél állagú mosogatószert töltenél előírt mennyiségben oda, ahova most a tablettát teszed. És akkor mosogathatsz bármilyen rövid programon, vagy alacsony hőfokon, nem kell aggódni, hogy a tabletta megfelelő része feloldódott-e.

2023. márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!