Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » WC kagylót , hogyan vízkőtelen...

WC kagylót , hogyan vízkőtelenítik? Nehezen megy le , a papír, víz stb! Vízkőoldót öntöttem bele , semmi hatás, sósavat tettem attól habzik, elég ha utanna leöblítem lemar némi vízkövet rakódást?

Figyelt kérdés
vagy meg kell piszkálni ameddig belefér drót, kefe stb?

2023. ápr. 6. 04:23
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
El sem tudom képzelni, hogy milyen lehet az a wc, amibe sósav és drótkefe kell…
2023. ápr. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tiszta, csak vízköves!

80' évekbeli!

2023. ápr. 6. 06:13
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha nehezen megy le, az nem cízköves, hanem el van dugulva
2023. ápr. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgyertem, néha megakad, aztánn lepumpálom zutty leis megy egyből aztan ha csak kisdolog van leöblítem akkor nincs gond!
2023. ápr. 6. 07:11
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Vagyis el van dugulva
2023. ápr. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
tegyél bele annyi citrom savat ami még feloldódik a vízben, kb 5 evőkanál/liter. lefekvés előtt tedd bele, reggelre biztosan feloldja a húgykővel együtt.
2023. ápr. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Amit írsz az már részleges dugulás, ami idővel fokozódik. A sav nem fogja kimarni (max a hugykövet,vízkövet). Lerakódik az anyag az U csőben és tapad hozzá mindig egy kicsi.

Ezt vagy dugulás elhárítók tudják neked géppel kiszedni, vagy csésze felszedés után hátulról kivésni.

Mindenesetre egy jókora probléma kezdetén vagy ......

2023. ápr. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sósav a leghatékonyabb vízkőoldó,úgyhogy az levisz minden vízkövet elég gyorsan,persze annak is kell valamennyi hatásídő.

Egyáltalán nem biztos hogy el van dugulva,a régieknél előfordúl hogy a kialakítása miatt kevés a víznyomás amit az újabb öblítőtartályok adnak.

Nekem is ilyen régi volt,amikor beköltöztem annyi vízkő volt benne hogy 1 liter sósavat kellet beleönteni ,ilyen nagy darabokban vált le

2023. ápr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%
Hypóport próbáld ki.
2023. ápr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!