Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek elrontottam a...

Szerintetek elrontottam a szőnyegtisztítást?

Figyelt kérdés
Béreltem egy kárpittisztító gépet szőnyegtisztításra. A szőnyeg már 10 éve nem volt kitakarítva, a kezelési leírás szerint 5-10 percig kellett volna a szernek állnia a szőnyegen, viszont én egyből felszívtam a géppel a folyadékot. Ha következő alkalommal megvárom az 5 perc behatolási időt tisztább lesz a szőnyeg?

2023. máj. 3. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon ügyes vagy.

Teljesen hülyeség megvárni, hogy hasson a mosószer és 10 perc alatt kioldja a szennyeződéseket a szőnyegből.

Gondolom a ruhákat is csak beteszed a mosógépbe, és még a beindítása előtt azonnal ki is veszed és kiakasztod száradni.

2023. máj. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt elrontottam, tényleg várnom kellett volna a szerrel. Következő alkalommal rendesen kitudom tisztítani a szőnyeget?
2023. máj. 3. 11:12
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Nem rontottad el, de többször át kell menni a szőnyegen a kárpit tisztítóval, mert a nedvesítés hatására lassan fellazuló szennyeződést esetleg csak a második vagy harmadik menet során lehet eltávolítani. A legvégén meg ajánlatos egy tiszta vizes "öblítést" alkalmazni a mosószer maradványok eltávolítására.
2023. máj. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Elrontottad, de most tanultál belőle és legközelebb már tudni fogod, hogy hagyni kell időt a mosószernek, hogy fizikailag és kémiailag is kioldja a koszt az anyagokból.

Csak gondolj bele, hogy pl. egy mosógép is legalább egy óra hosszáig is ellötyköli azt a pár beletett ruhadarabot amíg végül tisztán kiveheted belőle.

Szóval ne kapkodd el legközelebb, hanem kövesd az ajánlott leírást.

2023. máj. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért olvasod el a használati útmutatót, ha nem tartod be?
2023. máj. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pontosabban a kölcsönzőben nem mondta el az eladó, hogy várni kell a folyadékkal és távolabbról kell fújni, én meg olyan hülye voltam, hogy a használat után néztem utána a neten a használati útmutatónak. Abszolút az én hibám hogy rosszul kezeltem a gépet.
2023. máj. 3. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!