Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A laminált parkettát Te fel...

A laminált parkettát Te fel szoktad néha mosni?

Figyelt kérdés

2023. máj. 7. 11:29
A kérdező szavazást indított:
Soha
Ritkán
Gyakran
21 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
13%
Laminalt parkettat nem szabad "mosni" ! letorolni igen
2023. máj. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon ritkán a robotporszívó felmosójával
2023. máj. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
heti 1x, mert egyedül élek, így nem sok kosz keletkezik. 2 naponta össze kell söpörnöm
2023. máj. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
90%
Fel lehet mosni, csak nem csöpögő vízzel, mint a járólapot. Jól kifacsart felmosóval nyugodtan felmoshatod, nem lesz semmi baja.
2023. máj. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

6 éve heti kétszer van felmosva, nem törölve. Az első kör jó vizes moppal (benti kutya miatt állandóan koszos) majd utána egy jól kicsavart moppal.

Ahol nincs gyerek, vagy kutya, vagy bármi, ami miatt nem lesz koszos, ragacsos a laminált, akkor elég a nedves áttörlés.

2023. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritkán, akkor is csak éppen hogy nedves feltörlővel.

Ahol laminált padló van - hálószobákban - ott a nagyobb részén szőnyeg van ezért nem szükséges gyakran áttörölni, csak porszívózzuk.

2023. máj. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
Persze, legalább heti egyszer. Mindenhol laminált van a fürdőn kivül, macska, gyerekek, kert, igazából heti minimum 2-3 alkalommal kéne, csak a kicsik mellett nem jutok odáig :D
2023. máj. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
Annyira azért nem érzékeny a laminált padló. Nem kell csöpögős felmosóval tavacskát csinálni belőle, hanem csak a jól kicsavarttal feltörölni, ami 1-2 percen belül felszárad (én mondjuk mindent így mosok fel, nem szeretem és értelmét sem látom az "árasztásnak"). Nem lesz semmi baja.
2023. máj. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

#8 "Árasztásnak" kint van értelme pl. a teraszon. Ott szoktam slaggal fellocsolni és a sok vízzel átsúrolni hosszú nyeles kefével alkalmanként.

Meg néha a fürdőszobában - nem slaggal persze - hanem sok vízzel felmosni, hogy a peremen is kihozza a koszt a kád mellett stb. De ez csak az én agybajom, amúgy tényleg nincs értelme túl sok vízzel csinálni.

2023. máj. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

#8: szerintem meg van értelme az áztatásnak. Világos szürke járólap és fuga van nálunk. Eddig csak úgy tudtam tisztán tartani, ha fogkefével felsúroltam pár havonta (mármint a fugát), akármivel mostam fel, egy idő után olyan, mintha soha nem lett volna felmosva, egyszerűen elkoszolódott. Jól kicsavart moppal (pedálos Vileda) áttöröltem.

Aztán egy kolléganőm mondta, hogy ő úgy mos fel, hogy először jó vízessel feláztat, majd egy szárazzal áttörli.

Mióta én is így csinálom tiszta marad a fuga, sokkal szebb felmosás után, mint amikor csak nedvessel áttöröltem.

2023. máj. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!