Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szombaton reggel 8-kor szabad,...

Szombaton reggel 8-kor szabad, illik porszívózni panelben?

Figyelt kérdés
Szombaton, reggel 8-kor porszívóztam és írt az alsószomszédom, hogy nem kéne. A háziszabály szerint falat bontani 9-től lehet. Szombat reggel 8-kor lehet, illik porszívózni? A porszívózás hangos tevékenységnek számít?
2023. júl. 8. 09:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Ez a te jófejségeden múlik. Gondolj bele: egész héten dolgoztál és szombat reggel 8 órakor arra kelsz, hogy feletted porszívóznak?

Ugye, hogy várhattál volna még vele 1-2 órát…

2023. júl. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem az álláspontodat, viszont, ha éjjel aludna, akkor már túl lenne 10 órai alváson, de még éjféli lefekvéssel is 8 órán. Várni nem tudtam vele, megyek dolgozni.
2023. júl. 8. 09:19
 3/14 anonim ***** válasza:

#2 Viszont porszívózni te tudsz 2 órával később is, aludni meg ő most alszik.

Szabadni szabad, de bunkóság és értelmes ember panelben ezt megérti és nem teszi.

Az az érvényes ami a társasházadban benne van a szabályzatban. Általában szombaton 8 óra után már nem tilos, de a "csendrendelet" alapjáraton reggel 6 óráig ír elő alacsonyabb zajterhelést, külső zajos munkáknál szombaton 9 órától engedi a hangosabb tevékenységeket. Viszont alap, hogy a településeken, adott lakóközösségekben ezeket maguk is szabályozhatják.

Vagyis ha a ház saját szabályzata lehetővé teszi akkor jogilag nem lehet belekötni, de ettől még marad bunkóság.

Vagyis ha meg tudod oldani, hogy később porszívózz - és miért ne tudnád megoldani - akkor tedd később!

2023. júl. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Én ma reggel 7 után porszívóztam és bár társas házban lakom, de rohadtul nem érdekel mert nem fogok 32 fokban szellőztetni így már 8 kor be is tudtam zárni az ablakot, de szerintem a szomszédaimat nem hiszem, hogy ez zavarta hanem az, hogy már 7 után mindenki a fűkasza hangjára kelt hiszen az ablakom alatt park van ott is nyírni kell a füvet és nem nagyon érdekelte őket hogy szombat 7 óra van.
2023. júl. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
4/4 es válaszoló vagyok azt még hozzá tenném ha emiatt szólnának én meg közzé tenném, hogy hajnal 2 kor nem arra szeretnék kelni, hogy úgy szexelnek, mint ha ölnék őket szóval erről ennyit.
2023. júl. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
#2: itt nem az a kérdés, hogy ő mikor és mennyit alszik, hanem hogy te vagy-e annyira értelmes ember, hogy szombaton reggel 8-kor porszívózz. Mint kiderült, nem!
2023. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elég hangos sajnos. Én 10 óránál előbb és 18 óránál később sosem porszívóztam a panelben. Meg a mosást is hanyagoltam, mert a centrizés is nagyon át tud hallatszani.
2023. júl. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7.

Te kulturált lakó vagy.

Sajnos a többi panelproli senkire sincsen tekintettel!

2023. júl. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#3 Bizonyára átsiklottál afölött a sor fölött, hogy mentem dolgozni, tehát nem tudtam 2 órával később porszívózni.

"Szabadni szabad, de bunkóság és értelmes ember panelben ezt megérti és nem teszi." A kérdés az, hogy mikortól nem bunkóság.

2023. júl. 8. 17:05
 10/14 anonim ***** válasza:

9.

Bizonyára átsiklottál afelett, hogy a kutyát nem érdekli, hogy hányra mész dolgozni!!

2023. júl. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!