Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel lehet takarítani a...

Mivel lehet takarítani a zuhanykabint?

Figyelt kérdés

Apartmanban dolgozom, ahol 1-2 naponta takarítom a zuhanykabint és megőrülök tőle, mert elsősorban vízkő cseppes azt szoktam a zöld flakonos frosch márkájú tisztítószerrel megtenni, de utána még maszatos, ezért ablaktisztitóval is áttörlöm, de ez rettentő időigényes, nem beszélve arról, hogy kicsi a kabin és 1 oldala van amit el lehet húzni. Ameddig takarítom ott állok a "vegyszer szagban" ami abszolút nem tesz jót.

Hogyan lehet gyorsítani a folyamatot? olvastam olyat hogy létezik üvegtisztító kendő, amihez csak víz kell (kapható dm-ben, penny-ben is).

Azzal vajon tudom tisztítani a zuhanykabint? Ha csak át kellene törölnöm és nem lenne sem vízköves sem maszatos, maga lenne a csoda.


2023. júl. 10. 21:40
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
18%
ecet
2023. júl. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

próbálkoztam már azzal is, de annak sincs kellemesebb szaga.

Illetve arra lennék kíváncsi , hogy hogyan csináljátok...

A gumis ablaktisztító lehúzóval is próbálkoztam, de nem csúszik rajta normálisan, csíkos lett, nem szép.

2023. júl. 10. 21:58
 3/36 anonim ***** válasza:
26%

Először is vizezed be jó alaposan a zuhanykabin minden részét. Utána fújd rá a tisztítószert, és egy nem karcoló szivaccsal mindenhol sikáld le. Utána hagyd pár percig rajta (én ez idő alatt szoktam rendbe tenni a wc-t). Utána öblítsd le újra mindenhol sima vízzel. Aztán jöhet a gumis lehúzó, és a legvégén még egy száraz ronggyal is át szoktam törölni. Így leírva sok és időigényes, de ha minden alkalommal precízen meg van csinálva, akkor egy idő után már nem lesz vele annyi gond.

Tisztítószereket mi professzionálisakat használunk (boltban nem kapható, legalábbis a lakossági felhasználásra nem), Kiehl márka, a fürdőszobai tisztító pontos nevére nem emlékszem, de megnézem majd. Én a fürdőszobát csakis FFP maszkban takarítom, ezek a vegyszerek valóban nem tesznek jót hosszú távon.

2023. júl. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
75%
Citromsavat ha teszel vízbe, annak nincs szaga.
2023. júl. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

#3

Apartmanban dolgozom, ezért kicsit nehézkesen tudom a zuhanykabin minden részét bevizezni, mert úgy én is tiszta víz leszek ^^. (Sokszor van hogy én jobban összekoszolom mert a poros papucsból ha kilépek a kabint jobban összekoszolom)

Tavalyi a kabin tehát nem régi csak 1-2 éjszakára jönnek a vendégek és elég sok időt vesz igénybe még 1x átmegyek rajta a vízkőoldóval akkor ahogy áttörlöm maszatos majd 1x áttörlöm ablaktisztitóval. Papírtörlővel szoktam amiből így szintén sok fogy, ezért gondolkozom az ablaktisztitó kendőn, de lehet hogy semmivel nem ér többet.

2023. júl. 11. 11:02
 6/36 anonim ***** válasza:
0%

Egyik ötletünk sem jó.

Vagyis lusta disznó vagy. Ennyike.

2023. júl. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
Én csak ajánlani tudom a pennyben kapható üvegtisztító "rongyokat". Nagyon strapabíró, én 60 fokon a törülközőkkel mosom, semmi baja. Csíkmentesen le lehet vele törölni mindent.
2023. júl. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

#6 @nyád neked a lusta disznó

Olvasni látom nem sikerült, akkor leírom még1x hátha sikerül felfognod! ;)

NAPONTA-2 NAPONTA (attól függ hogy van vendég) takarítva vannak, de van olyan hogy 10 óra helyett 11kor megy el a vendég 2-kor ott a következő, addig 7 szobát, 5 fürdőt tegyél , 3 konyhát, udvart tegyél rendben, ágyneműt húzd fel, mosást tedd be teregess ki, MAGYARUL nem a zuhanykabin pöcsölésével akarom az időt töltni. Megnézném te milyen gyakran takarítasz a 0%-oddal.


#7 köszönöm!

Én is a penny-t illetve a dm-et olvastam hogy ott kapható jó.

Amit a pennyben vettél azt vízzel vagy takarító szerrel használod?

És mennyibe kerül? (csak hogy hamarabb megtaláljam amit keresek)

2023. júl. 11. 14:18
 9/36 anonim ***** válasza:
pár száz forint, de pontosan nem tudom, nincsen 1000 ft és 3 db van benne. Ablakhoz ablaktisztitot fujok az ablakra es azzal torlok. A konyhaban bevizezem es azzal torlok. Szerintem a kabinra is mehet úgy, mint az ablakra.
2023. júl. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Megkeresem, köszönöm szépen
2023. júl. 11. 16:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!