Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 2 pici gyerek mellett hogyan...

2 pici gyerek mellett hogyan oldod meg a takarítást?

Figyelt kérdés

Most, hogy megérkezett a 2. picink sokkal kevesebb időm van takarítani. Már nagyon unom, hogy állandóan szalad vagy a szoba, vagy a gyerekszoba, vagy a konyha, a fürdőig már el sem jutok, csak rácsukom az ajtót ne is lássam.

Van valami praktika a takarításra? Ha rendet teszek délelőtt estére pont olyan minden, mintha semmit sem csináltam volna. Apránként sem megy, mert mire mindennel végzek még nagyobb kupi van!


2010. okt. 16. 02:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Apuka, vagy valaki a csaladban elviszi a gyerekeket setalni, Te meg takaritsz. Vagy ha van energiad, este, mikor alszanak akkor alllsz neki. Ha esetleg a harom gyerek egy idoben alszik napkozben, akkor is meg tudod a furdoszobat es konyhat csinalni. Vagy felveszel egy takaritot, Te mesz setalni veluk, a nagyobb reszet megcsinalja, Te meg rendet tartasz. Ahhoz ne legyen kupi, alllandoan el kell pakolni, mindent ahogy nincs ra szukseg. Ez nem csak a gyerekekre szol, hanem a felnottekre is.
2010. okt. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, meg csak 2 pici gyerek van, elneztem.
2010. okt. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Családi napközim van, hét aprósággal telik az egész napom, magam főzök rájuk (elvből nem hozatok semmilyen ócskaságot), mellette van egy saját 8 éves gyermekem is. Reggel fél hat-hatkor indul a napom. Kitakarítom a fürdőszobát, wc-t, kiteregetem az esti mosást, felteszem főni az ebédet, előkészítem a családi reggelit és a babareggelit is, megterítek. Keltem a családot, eszünk, a férjem viszi a saját gyerkőcöt a suliba, én gyorsan felmosom az előszobát és már jönnek is a "kölcsönmanók". Együtt vagyunk egész nap, játszunk, mesélünk, mondókázunk, rajzolunk, szóval mindent, amit egy saját csemetével is tennénk, csak hét apróság elátása már komoly logisztikai feladat :=) (mire minden pelust kicserélek és felöltöztetem őket a kerti játékhoz, az kb. fél óra). Aztán az ebéd utáni alvásidőben rendbe szedem a konyhát, felmosom a fürdőszobát, konyhát, előszobát, kiszellőztetek. Nap végén felporszívózom és kiszellőztetem a játszószobát, bevetem a kiságyakat (külön szobában alszanak délután), bedobom a napi partedliket, terítőket, konyharuhákat és törölközőket a mosógépbe, leszedem és elteszem az előző napi mosást (már ha megszáradt) és máris a családomé vagyok :=). A családi mosás - hacsak nincs valami sos igény - hétvégére marad. A kicsiknek főzőtt ebéd jó a családnak vacsorára is, ezért mindig egy "kondérral" főzök :=).

Bevásárlás hétvégén, lista alapján, amit egész héten irogatok, ahogy látom, hogy valami fogyóban van, illetve péntek este már leülök kitalálni a köv. heti menüt és az ehhez szükséges dolgokat is összeírom a listához). A saját lakrészünket szombaton délelőtt szoktam kitakarítani (ill. a vizesblokkot, lépcsőt minden nap késő délután), amíg megy a mosógép és fő az ebéd. Szombat délután és vasárnap már nincs komoly házimunka, csak "rendfenntartás", főzés, vizesblokk-, konyha- és előszobafelmosás.

Nagyjából így telik a hetem.

2010. okt. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sajnos apuka reggeltől estig dolgozik, így ő hulla fáradtan max a mosogató gépet indítja el.



Utolsó, minden tiszteletem a tiéd!

2010. okt. 16. 09:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Te is reggeltol esteig dolgozol, nem? Te is hulla faradt lehetsz. Ne szulj tobbet, ha apuka nem hajlando felosztani a munkat, reszt venni a gyereknevelesben.
2010. okt. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

:)


Azért van különbség a napi takarítás+gyereknevelés és a nehéz fizikai munka között. Ebben az esetben nem várom el, hogy segítsen. Amikor én is dolgoztam, segített, de most ez nem az a helyzet.

2010. okt. 16. 23:33
 7/8 anonim válasza:
Szerintem a gyerekekkel együtt is lehet takarítani:)
2011. jan. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem nem olyan nagy gond ha két kisgyerekkel szalad a lakás.A lényeg, hogy tisztaság legyen a gyereknél belefér egy kis rendetlenség.Mikor az ikreim kicsik voltak nálam is előfordult, nem is egyszer,arra mindig figyeltem, hogy hetente egyszer végig takarítsam a lakást.Mikor még kicsik voltak és kijárt a doktornő és látta, hogy milyen szép rend van, én meg hulla vagyok rám szolt, hogy nem azért vagyok otthon, hogy állandóan takarítsak.Minden anyuka hajlamos, hogy azt higgye, hogy máshol másképp van, de hidd el, hogy nem.Az a fontos, hogy a gyerekekkel foglalkozz.Mikor már 3 évesek voltak elhatároztam, hogy minden másképp lesz és nálunk is mindig rend lesz.Két hét után idegbeteg lettem, ha csak egy morzsát is megláttam kiakadtam.Mikor már a férjem is rám szolt feladtam.Azóta is azon nevetünk, hogy két hétig voltam rendes asszony.
2013. ápr. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!