Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy csináljátok az őszi nagy...

Hogy csináljátok az őszi nagy takarítást?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Ablak-pucolás, függöny mosás (de legalábbis csere)

2. Belső ajtók, beépített szekrény-ajtók

3. Szekrény tetejéről a port először száraz ruhával, utána lehet jól kicsavart vizes ruhával tisztára. Ilyenkor szoktam a csillárokat is.

4. Porszívózás,

5. Bútorok áttörlése (jól kicsavart szer NÉLKÜLI vizes ruhával, és abban a percben egy szárazzal is!!)

Persze mindez nem egy nap, arra vigyázok, hogy túlságosan meg ne erőltessem magam! :))))

2011. okt. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Én kiürítem a lomtárat. :)
2011. okt. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Hétköznap örülök, ha luk van a hátsómon, és sikerül munka után elhozni a gyereket, vacsorát főzni, elmosogatni, elpakolni a ruhákat, lenyírni a füvet, összepakolni a szobákban, felmosni, felsöpörni, mosni, és itt a fűtés szezon, szóval fél óránként rakhatok a tűzre.

Hétvégén kicsit alaposabb takarítás, aztán csákány, és igyekszem az udvaron rendet vágni, meg a kertben, miközben öt percenként rohangálhatok a gyerekekhez.


Töröm a fejem, de kéne legalább 3 nap szabadság, gyerekek nélkül, amikor rendesen ki tudok takarítani, ilyet viszont nem kapok, úgyhogy felejtős.


Ilyenkor úgy tudom irigyelni a "normális" családokat, "normális" gyerekkel, aki nem igényel 24 órás felügyeletet, és el van egy fél órát egyedül...

2011. okt. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak:Nem tudod a gyerekeket egy hétvégére nagyszülőkre,keresztszülőkre bízni-akkor lenne időd kitakarítani is,és egy kicsit talán pihenni is?!


Egyébként ablakpucolás,ahhoz hozzá tartozik a függönymosás,pókhálózás,portörlés vizes tisztítószeres ruhával,a szekrények kitörlése belülről,lomok kiszórása,ágyneműhúzás,plédek kirázása, rongyszőnyegek, lábtörlők kimosása,porszívózás,felmosás,fürdőszoba teljes kitakarítása.

2011. okt. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Örülök a kérdésnek, mert engem is épp ez foglalkoztat a napokban.

Kéne egy ablakpucolás, függönymosás, gardróbok rendszerezése, ajtókat lemosni.

Konyhaszekrényeket takarítani kívül-belül, sütőt kivakarni, hűtőt leolvasztani (még nem az a típus, aki megoldja egyedül).

Két nagy szőnyeget ki kéne súrolni. Mosógépet ecettel 90 fokos programmal kitisztítani.

Egy darabig nem fogok unatkozni :).

2011. okt. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
köszi a kérdést, meg a válaszokat! Ez nekem is nagy segítség :D
2011. okt. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

hát ezt már én mind megcsináltam mert még 3hetem van szülésig és utána már nem akartam.

most büszkén pöffeszkedek a nagy hasammal,de inkább még egyszer nekiállnék csak valaki tegye be az ablakon a bébit hogy azt a részt megússzam.

2011. okt. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

11:54 ez aranyos :)

meg kicsit irigyellek is, mert nekem még mindkettő hátra van, igaz nem is sürget ennyire az idő, de akkor is...

2011. okt. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok!

Ez az alaposság nálam is csak az őszi- és tavaszi nagytakarításoknál van, a hétvégi leginkább csak a porszívózás, portörlés, egyéb helyek feltörlése, fürdőszoba, konyha.

Úgyhogy ne irígykedjetek. Persze nyugdíjasként már nekem is könnyebb dolgom van, mint amikor dolgoztam, de mint írtam, most sem egy nap alatt végzem el.

2011. okt. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
11.54 sok sikert a babához legyetek nagyon boldogak, és egészségesek!:)
2011. okt. 8. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!