Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tudnám megszeretni a...

Hogyan tudnám megszeretni a takarítást?

Figyelt kérdés

Szeretem a tisztaságot és a rendet, ez utóbbira akkor is törekszem, ha nincs időm takarítani (szóval elpakolok magunk után mindig).


De valahogy felemészt a takarításnak már a gondolata is. Heti 1x azért igyekszem megcsinálni: portörlés-porszívózás-mosdó-fürdő pucolás, aztán ennyi. Utálok felmosni, utálom a csempéket pucolgatni, inkább hozzá sem kezdek, csak amikor már nagyon "kiabál".


És a szekrények-fiókok... a nagy pakolások eredményeként legtöbbjükben totális a káosz, de inkább becsukom az ajtót, és akkor nem látom...:)


32 éves vagyok, van egy kisbabám is, de nem a baba miatt nem jut időm a házimunkára, előtte is ilyen voltam. Helyette inkább olvasok, netezek, stb.,ha van szabadidőm.

DE közben nagyon idegesít, hogy látom a koszt, érzem a rendetlenséget (mert tudom, hogy a fiókok kupit takarnak).


Légyszi segítsetek, hogyan tudnék változtatni? Ti milyen praktikákkal kezdenétek neki? Milyen rendszerben végzitek a házimunkát? Mindent egy napon csináltok vagy apránként?


2011. okt. 28. 07:31
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

én takarítás közben filmeket (főleg sorozatokat hallgatok :D fél füllel)


és megpróbálom úgy hogy ha pl söprők meg felmosok akkor mindent kipakolok a szobából és az egészen végigmegyek majd mindent vissza (akár testmozgásnak is jó)


az se rossza ha többen álltok neki és beosztjátok a munkát.


23F

2011. okt. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Antimod ***** válasza:
100%

Nagyon hasonló gondokkal küzdök én is, és a párom is. Utáljuk a rendetlenséget, de valahogy mindig van. Néha rászánjuk magunkat, egy-két napig csillog a lakás, aztán vissza a régi. :(

Én is próbálom testmozgásként felfogni a dolgot, de porszívózás közben nehéz zenét hallgatni. Tényleg az a legjobb, ha lefoglalod magad valamivel közben, és akkor nem kidobott időnek tűnik az egész. A legjobb tipp pedig az, ha mindennek van helye, így csak el kell oda rakni. Helyet keresni neki sokkal megerőltetőbb, ezért maradnak inkább elöl a dolgok.

2011. okt. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Elkezdeni nehéz, de utána könnyű!

Hallgass rádiót, pörgős zenéket és az, hogy tornának is jó, remek ötlet :)

gondolj bele, hogy utána milyen szép csillogó minden és ha végeztél, lepd meg magad egy csokival :)

2011. okt. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Porszívózás közben is lehet zenét hallgatni,mobilon vagy mp3-on fülhallgatóval. És akkor még az idegesítő zajt is alig hallod vagy egyáltalán nem is hallod. Amúgy én is nehezen kezdek hozzá a takarításhoz. De ha áthivok valakit vendégségbe akkor az motivál arra hogy rendet tegyek hogy ne égjek hogy milyen trehány vagyok.
2011. okt. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, köszi!:)

Igen, van abban valami, hogy aminek nincs helye, az elől marad, vagy csak bedobáljuk vhova. Valószínóleg első körben egy jó nagy szelektálás kéne, meg kidobni/elajándékozni sok felesleges kacatot. A kedves emlékeket persze nem, de azok úgyis elől vannak.

2011. okt. 28. 10:59
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálam a tuti megoldás először is az, hogy mindent elpakolok zárt szekrényekbe, amit csak lehet. Így egyrészt rendezettebb a lakás, tehát ha nincs is olyan nagy tisztaság, akkor is tisztábbnak tűnik, másrészt könnyebb takarítani. Mindenképpen az az első, hogy mindennek legyen helye.

Aztán érdemes elkezdeni ezt a programot: [link]

Igazából az a legrosszabb, ha az ember hagyja gyűlni a munkát, amit utál, mert ez egy öngerjesztő folyamat, utálod, mert sok munka, ezért nem csinálod meg, csak amikor nagyon muszáj, de addigra már nagyon sok lesz, ezért utálod, mert nagyon sok, stb.

Én nem csinálom konkrétan a programot, de az elveket átvettem. Napi 2szer 15 percet foglalkozom a takarítással, és ez elég. És szinte észre sem veszem. Előtte meg hétvégén az egész napom elment vele, de aztán két napig tartott és megint kupi volt. Na a lényeg, hogy olvasd el, és gondold meg, szerintem sokat segít.

2011. okt. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagggyon jó ez a link kedves utolsó!! Köszönöm szépen, át fogom olvasni!


Szívesen várok még hozzászólásokat, de most egy picit eltűnök, megyünk sétálni babámmal.

2011. okt. 28. 11:36
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

heti 1 napot szánj rá, és akkor menj végig a lakáson tetőtől talpig. ha nem is szereted meg a takarítást, legalább tisztaság és rend lesz :)


mondjuk én imádok szortírozni, pakolászni, takarítani, olyan jó érzés utána körülnézni, és az emberem is örül, h szép lakásba jöhet haza :)


persze, néha én is hagyom, hogy kicsit a fejemre nőjön a kosz, de van egy szint, ami után nekiállok, és be nem fejezem, amíg nem csillog a lakás. :)

2011. okt. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát mit mondjak,nekem néha van,néha nincs kedvem takarítani.De sajnos nem ettől függ,mert olyan helyen lakom(a vasút egy köpésre,busz,villamos,autók és még sorolhatnám),hogy ha nem csinálok semmit csak fekszem,akkor is a takarítástól számított 2. napon már félcentis por van minden bútoron!A függönyt ha elhúzom,rámzúdúl a por.Szörnyű tényleg,úgyhogy nálam 2 naponta felmosás és utána porszívózás az alap.Sokszor már a bútorokat is úgy porszívózom,mert törölgetni hosszadalmas lenne.A wc és a csempe,kagyló mosás a legkönnyebb!Beleöntök,telespriccelem valami jó tisztítóval,félórára úgy hagyom és elég áttörölni-átmosni,már csillog is:)A hangulatról pedig a bömbölő zene gondoskodik:)


Fiókok,szekrényekben a rend:a lényeg,hogy mindennek meg legyen a helye.Ne legyen 100 mütyűröd a polcokon,asztalokon,mert az mellett csak rendetlenség és por gyűlik.Nálam a szekrényekben,fiókokban vannak kis kosárkák(pl fehérneműknek kisebb póloknak,hajas,sminkes dolgoknak!ez sokat segít!).Szezonnak megfelelő ruhákat tárolok csak a szekrényekben.Amit nem hordok azokat pedig nagy dobozokban az előszoba szekrényben.Nem mondom,hogy olcsó mulatság a tárolódoboz,de apránként elég begyűjteni 1-2-őt:)


Ja és minél kevesebb a szőnyeged,annál kevesebb a por és a szösz is!

2011. okt. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves 15:04-es: na pont ez az egész napos, tetőtől talpig takarítás az amit nagyon utálok.:S Az életkedvem is elmegy, ha látom, mennyi minden van még előttem.:O


Pedig a tisztaság érzését én is szeretem ám!:)

2011. okt. 29. 06:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!