Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Létezik olyan fehérítő, ami...

Létezik olyan fehérítő, ami tényleg csinál is valamit?

Figyelt kérdés

Eddig kétféle port próbáltam, egyáltalán semmi hatásuk nem volt a ruhákra. Olyasmikre gondolok, hogy teafolt a konyharuhán, mosástól megszürkült fehér ing, sminkfolt, stb.

Köszi, ha javasoltok valami jobbat.


2023. szept. 17. 20:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Hypo, vagy bármilyen klóros fehérítőszer.
2023. szept. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Ezekre mind más a megoldás, és legtöbbször nem elég rátenni a szert, meg is kell dörzsölni, nyomkodni az anyagot.

Elszürkült ing: fehérítős mosópor és JÓ ALAPOS ÖBLÍTÉS. Azért szürkül el, mert a mosóvíz a kosszal benne maradt.

Konyharuha: nekem a sima fehérítő domestos töményen ráöntve és forró vízzel leöntve kivitte, (vigyázz a kezedre).

Sminkfolt: nehéz ügy, az egyik alapozó például szappannal, kézzel dörzsölve kijött, a másik viszont semmivel.

2023. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#2 én nem tudom mit csinálok rosszul, de képzeld nekem a domestos a fehér pamut anyagon egy nagy csúnya foltot hagyott (pedig épp foltkiszedés miatt öntöttem rá, eltűnt a folt és lett helyette egy más színű). Mondjuk nem a fehérítős variánst használtam, hanem a zöld flakonosat, van különbség?

2023. szept. 17. 22:27
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem erre a Domestos és a hipó nem vált be. A nátrium-perkarbonát inkább. Utóbbit próbáltad már? Olyat érdemes venni, ami 100% nátrium-perkarbonát.
2023. szept. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

A hypo nem a koszt szedi ki, hanem az anyagot marja. Ha ráöntöd, simán megmarja. Mindig a teljes anyagot kezeld ilyen szerekkel, higítva ès belenyomkodva, áztatva. Ha sokat áll benne a ruha vagy tömèny, simán sárga lesz, mert annyira elroncsolja.

Pèlda kènt mondom, hogy a tömènyebb ipari hypo, azonnal szètmarja a szövetet, ami szètmálik.

A fehèr ruhák idővel szürkülnek, vagy sárgulnak anyagtól függöen, mert öregszenek. Az optikai fehèrítők ezt vonják be, hogy fehèrnek lássad(valójában nem az, csak minden színspektrumot visszavernek).

A foltokat, nem egyformán kell kezelni.

Vannak folttisztítók külön. Olcsó ès jó az epeszappan(Dm). Ezzel is át kell dörzsölni, de ez rajta maradhat a ruhán, nem okoz gondot.

Az oxigènes fehèrítőkbe hosszan lehet áztatni a ruhákat a fehèrítèsre, jócskán kell hozzá szer. Nem roncsolnak, hanem a felszabaduló oxigèn fehèrít.

2023. szept. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

A titok a hideg áztatás.

Szépen mosni, foltokat kiszedni gyorsan, előkezelés nélkül nem lehet.


Konyharuhát így mosok:

A kádba engedek HIDEG vizet (a meleg még jobban rögzíti a foltot). Szórok bele bőven nátrium-perkarbonátot és mosószódát. Alaposan átforgatom az összes konyharuhát benne, és egy éjszakára állni hagyom.

Másnap reggel nagyjából kicsavarom belőlük a vizet. Hiszen a kioldódó szennyes vízben aligha lehetne tisztára mosni.

Utána mosógép, 60 fokos, két órás program, amiben először öblít, és csak utána mos, sima mosószer + nátrium-perkarbonát. (ezt hívják aktív oxigénnek)


A foltokra is a legjobb a nátrium-perkarbonát+ kenőszappan. De azokat is úgy, hogy előbb hideg vízzel át kell öblíteni a foltot, már úgyis kijön belőle sok. Utána egy puha fogkefével beledörzsölöm a fenti keveréket, és állni hagyom. Ha színes cucc, akkor feloldom egy lavór vízben, és úgy áztatom be a foltos holmit pár órára.

2023. szept. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

Én nem használok erős vegyszereket a mosáshoz.

A Tandil (Aldi) nekem minden foltot kiszed. Van színes ruháknak (color) fehéreknek (Vollwaschmittel)

A mosópor a legjobb a ruháknak és a mosógépnek is.

Tarka ruhát 40 fokon, fehéret 60-on mosom 60 perc.

2023. szept. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A nátrium-perkarbonát nálam eddig még mindent kiszedett, leggyakrabban tea-, paradicsom- és hajfestékfoltokra használom. Plusz annak köszönhetően, hogy anyámék a kézmosás alternatívájaként tekintenek a konyharuhákra, van itt mindenféle folt a tömény őrölt kurkumától a zsíros kolbászig, ezekkel is meg szokott birkózni.
2023. szept. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazság szerint most legutóbb egy olyan fehérítőt vettem, ami perkarbonát alapú (most néztem csak meg a dobozán, és láttam, hogy az van benne), plusz optikai fehérítőt tartalmaz. Vagy 12 órán át áztattam benne a dolgokat, és semmit nem csinált :( Szóval nem tudom már, mit kéne csináljak.

2023. szept. 18. 19:10
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
Próbáld meg a sütőport - fehérít.
2023. szept. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!