Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Minden színfogó kendő ugyanoly...

Minden színfogó kendő ugyanolyan hatásos/hatástalan?

Figyelt kérdés

Van olyan új ruha amit nem merek nélküle kimosni, viszont nálunk 3ezer ft egy doboz, annyit nem akarok kiadni érte.

A dm-es/rossmannos is ugyanolyan lehet?


2023. okt. 3. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

ÚJ RUHÁT MINDIG KÜLÖN KELL MOSNI!!! És mosás után ecetes vízben (1 liter víz, 1 evökanál 20 %-os ecet) áztatni legalább fél órát, azzal rögzíted a színt.

A színfogó kendö NEM erre lett kitalálva, hanem arra, ha pirosat meg kéket mosol együtt - de oylanokat, amik már párszor mosva voltak -, akkor azok egymást nem szinezik el.

Erre mindegyik jó, és tényleg müködik, de új ruhák esetén nem. Azokat ugyanis a gyártáskor nem mossák, mert a szín úgy marad tartósabb, ha több ideig van az anyagon.

Én mindig DM-est használom, nekem jól bevált.

2023. okt. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De miért mosás után kell rögzíteni? Addigra ha fog már úgyis összefogta magát
2023. okt. 3. 12:23
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy írod - "ugyanolyan hatástalan"!


A problémás ruhákat kézzel is ki lehet mosni. Amúgy meg bőven elég a szétválogatás és az alacsony mosási hőmérséklet, persze jobbfajta mosóporral.

2023. okt. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%
Az 1-es vagyok: az új szines ruhákat elöször alaposan ki kell mosni - teljesen külön, mert a gyári festés után rengeteg festék marad az anyagban. Amikor otthon kimosod, a fölösleg legnagyobb részét eltávolítod a mosással, de ettöl még a maradék festék nem stabil. Ezt kell rögzíteni, hogy a ruhaanyagban maradjon, ne mosódjon ki a további mosások során, mert akkor a szín kifalul, ha rögzíted, akkor megmarad.
2023. okt. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

…hogy a kérdésre is kapj választ, kérdező:

Nekem a SZÍNFOGÓ márkanevű, a Pennyben kapható Pallor márkanevű, az Aldi saját márkás Tandil nevű, a rossmann saját márkás, a DM saját márkás (Denkmit), a K2 márkanevű és a Pepcoban és az Auchanban kapható saját márkás színfogó kendőkről van konkrét tapasztalatom: mindegyik ugyanúgy használ és igenis megfogja a színeket, nem mosódnak össze a ruhák (tehát kék+ piros esetében mindegyik ruha marad ugyanaz a szín, nem 2 db lila :D )

Ár-érték arányban érdemes választani, a 3.000 az NAGYON sok egy dobozért, pont ezt tudja amit az Eurofamily vagy rossmann stb üzletekben is veszel.

Én minden mosáshoz használok (fehérnél is), mindig nagyobb akcióban veszek több dobozzal, de 1000 Ft alatt (30+ darabosat).

Nyilván az alap szétválasztás, mint CSAK fehér, világos színes, sötét színes, nagyon sötétkék/fekete nálam is megvan.

Azért egy vajszínű felsőt nem mernék összetenni egy fekete farmerrel, de arra viszont jó, hogy egy világoskék és egy almazöld holmit tudj együtt mosni.

2023. okt. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is szétválogatom őket, én vagyok a fekete-fehér ruha kérdéses az előző napokból... Ezzel vagyok csak gondban.

DM-eset veszek holnap, a k2 a 3ezres nálunk a helyi boltban :S

2023. okt. 3. 19:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Én az ecofamilyben szoktam venni fogalmam sincs milyen márkát és soha egyetlen ruhát sem mostam elő azért, mert új. Se sötét farmert, se piros inget, se semmit. A sötéteket sötétekkel mosom és ha van benne olyan, ami engedi a színét, akkor dobok be egy kendőt is, ennyi. Sosem volt még gond. Illetve de, de akkor pl. a férjem fehér alsógatyája landolt a sötét cuccok között kendő nélkül és megkékült, ennyi.

Sötéteket ne mossál össze fehérrel kendővel sem.

2023. okt. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Ugyanolyan hatástalan az összes.
2023. okt. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!