Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennnyi időközönként mossátok...

Mennnyi időközönként mossátok ki magát az ágyneműt?

Figyelt kérdés
Nem a huzatra gondolok, magára a takaróra, párnára, stb. Mit tesztek, ha nem moshatóak (pl téli pehelypaplan)
2023. okt. 14. 10:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
2-3 havonta
2023. okt. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Nem szoktam kimosni. Csak az ágyneműt 2 hetente.
2023. okt. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
Csak a huzatot mosom 2-3 hetente.
2023. okt. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%

Csak akkor szoktam kimosni ha valami a huzaton át beszennyezte. Pl. amikor kicsi volt a gyerek és bepisilt vagy ha ráömlik valami. A párnát szoktam időnként mosni, mert az izzadtság átmegy a huzaton és elszennyezi, el is színezi a párnát magát.

A napra kell kitenni, szellőztetni kell. Vannak olyan paplanok amiket mosni nem is lehet mert tönkremegy - csak vegytisztítás a jó hozzá. Van paplanom amit simán ki lehet mosni és könnyen szárad is. De a többi az mosás közben becsomósodik, már nem lesz olyan mint volt, hiába szárad meg. Párnánál is nagyon kell vigyázni a mosásra is meg a szárításra is, hogy ne menjen tönkre. Az én párnám gyakran kellene mosni, ezért dupla párnahuzattal alszom, hogy erre ne legyen szükség és mindig 2 huzatot cserélek rajta. Így ami átmegy a külső, szép huzaton azt megfogja a belső erősebb, sima fehér huzat.

2023. okt. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
35%

A matrac huzataimat évente vagy mikor koszosnak látom. A takarót, és a párna külső saját huzatját fél évente a kispárnával együtt. De maga a nagy párna töltete nem mosható.

Bár lehet hogy gyakrabban kéne

2023. okt. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%
5+ mindegyik antiallergén
2023. okt. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 NTBS ***** válasza:
54%
A huzatot 2-3 hetente. Az ágyneműt szellőztetem 1-2 havonta kivéve télen.
2023. okt. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

2-3 hetente mossátok a huzatot? Az kemény :DD 3 hetes izzadság, meg még ki tudja miféle testvedvekben fetrengtek? Hát a disznóim külömb ólban élnek ezek szerint.

Évi 3-4 alkalommal mosom. Ami nem mosható azt befújom ecetes-öblítős kotyvalékkal és rendszeresen szellőztetem.

Télen is kiviszem szellőzni - persze szép időben, nem ködben, meg nem akkor amikor a szomszéd a lengyel tojásszénnel begyújt. Jó friss illata lesz a hideg téli napon.

2023. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
37%
2évente kb lecserélem, amúgy nem nagyon mosom.
2023. okt. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%

#8: Én inkább a saját ttestnedveimben fekszek, mint ragacsos öblítőben, köszi.

2 hétnél gyakrabban abszolút indokolatlan ágyneműt cserélni, ha nem fosol hugyozol magad alá.

Mi tisztán fekszünk az ágyba, nincs semmi betegségünk, ami miatt extrém módon izzadnánk.

2023. okt. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!