Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell egy teljesen...

Hogyan kell egy teljesen koszos rumlis házat rendesen és tartósan kitakarítani?

Figyelt kérdés

Szószerint kell venni hogy mindenhol tetőtöl talpig hatalmas a kosz és a szennyeződések minden helyiségbe mint egy világháború utáni apokaliptikus helyzet

Nagyapám házáról van szó de ő neki nem nagyon megy a lába és nehezen tud hajolgatni így neki nem nagyon menne

Milyen fix és tartós helyzetet tudtok ajánlani amellyel rendet lehetne varázsolni? Lehetőleg ne legyen költséges



2023. okt. 14. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bejáronő hetente egyszer, vagy te magad csinálod. Más opció nincs
2023. okt. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a következő (nem) jött be:

Anyu van hasonló helyzetben. A tesómmal elindultunk a legtávolabbi saroktól és mindent letörölgettünk lemostunk. Néhány hétvége alatt megvolt.

Fizettem egy takarítónőt, aki hetente ment, és fenntartotta az állapotokat (különböző okokból úgy ahogy, mert anyu mindig megtiltott neki dolgokat,hogy mihez nem nyúlhat). Egy idő után anyu lekezdett sírni, hogy nem jön a takinénéni, a hölgy meg panaszkodott, hogy anyu elzavarja (végül anyu leszólta magát, hogy tényleg elzavarta). Egy idő után meguntam, és lemondtam. anyu azóta orról rám, két okból:

*Miért nem küldöm a hölgyet

*Minek járt oda folyton

Most ott tartunk, hogy szóljon, ha kell, de lassan kezdhetjük előröl az egészet

2023. okt. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én magam csinálnám bejárónőre és takarítónőre nincs pénz
2023. okt. 14. 16:27
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Állj neki valami jól megfogható ponton

Hordd ki a szemetet (Ha jól értem ez sem lesz kis meló)

kezdj el mindent letakarítani, törölgetni lemosni

Ha nehezen jár, akkor vagy szedd fel a szőnyegeket, vagy tegyél le jó nagyokat (A szőnyeg széle veszélyes lehet)

Ha minden le van takarítva, akkor nézz át ismét mindent (nekem olyankor szoktak kiderülni még kihagyott helyek)

A nagypapád valószínűleg nem lesz képes partnernek lenni sem a takarításban, sem a rend és tisztaság megtartásában.

Ha késznek tekinted az első takarítást, akkor egyezzetek meg, hogy vannak-e olyan részek, amit letakarhatsz (A takaróról könnyebb a szennyet takarítani, ha festőfólia, csak kidobod, ha lepedő, bevágod a mosógépbe fél évente)

A szekrények tetejére vágnék lepedő darabokat, úgy sem látja

A szakadt, elkopott ruhákat kidobnám (tudom nehéz, én a nejemet szoktam megkérni, hogy a kopott pólókat dobálja ki, pedig még nem is vagyok olyan öreg)

Fontos, hogy mindent csak egyeztetve

Vedd figyelembe, hogy neki más a rend, mint neked. Más kor, másik ember, másik életmód. A takarítás közben folyamatosan menjen a beszélgetés. Ez néha nagyon bosszantó lesz, de hidd el sokat segít.

Nem derül ki, hogy pontosan mihez kérsz segítséget, nekem ez nagy vonalakban működik.

2023. okt. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen lehet más a rend neki sőt bevallom nekem is hisz én is hozzászoktam a környezethez de már zavar hogy senkit se tudok áthívni és lépni se tudok a rumlitól ugyanis már 4 éve élek a nagyapámmal de rendet sosem sikerült tartósan fenntartani max 1 hétig de akkor már sokat mondtam
2023. okt. 14. 16:46
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem a helyzetet. Nem tudsz mit tenni, amikor elkezdődik a rumli, azonnal rendet teszel. Akkor még nem nagy munka, a nagyapád pedig előbb-utóbb (na jó szerintem utóbb) megszokja, hogy mit hol talál.
2023. okt. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És a wcket meg a mögötte levő részt hogyan érdemes tisztítani?
2023. okt. 14. 18:13
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Keversz egy vödörben meleg vizet+Domestost vagy màs tisztítószert. Húzol egy gumikesztyűt, meg olyan ruhát, amit nem féltesz (a Domestos kimarhatja a színét, ha ráfröccsen). Egy rongy, egy szivacs és egy kefe segítségével elindulsz és körbetörlöd a WC környékét. Érdemes addig lehajtani a fedelét, hogy ne szagold. Ha valahol makacs a szennyeződés, töröld le, hagyd, hogy rajtalegyen pár percet a tisztítószeres víz, aztán próbáld megint. Ha ez megvan jöhet a WC kívülről befele. Az utolsó legyen a pereme kívülről, esetleg a perem felső része. Ezután a Domestos vagy egyéb WC tisztító fejkialakítását kihasználva töményen folyasd végig a perem alatt körbe, majd pedig egy WC kefével alaposan takarítsd ki belülről a WC csészét (vigyázz, ne fröccsenjen rád vagy a szemedbe). Ezután csinálj egy tiszta meleg vizes vödröt, a ronggyal töröld végig a külső részeket, végül pedig húzd le a WC-t. A koszos takarítóvizet mindig a WC-be öntsd.

Ha ezt 1-2 hetente megcsinálod, akkor a külső részekre elég lesz valami gyengébb tisztítószer, nem kell Domestos, és akár belül is elég lehet, ha csak a vízbe folyatsz egy kicsit, és aztán az így felhígított szerrel keféled körbe a csészét. Időnként (havonta-kéthavonta) meg ismételd meg ezt a nagytakarítást. Ha műanyag ülőkétek van, akkor különösen óvatosan a tömény Domestosszal, mert ez egy erős szer, rendszeres használatával hamarabb tönkremegy.

2023. okt. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Rend: mindig mindent elpakoltok magatok után.

Tisztaság: Heti rendszerességű takarítási rend bevezetése.

Első nagytakarítás:

Elkezded a ház egy sarkában, elpakolsz mindent, a szemetet kidobod, letörlöd a port a csillárról, szekrényekről karnisról, kimosod a függönyt, megpucolod az ablakot, felporszívózol, felmosol, visszateszed a függönyt, kész. Mehet ez minden helyiségben.

Fürdő-wc: Vízkőoldó és domestos. Mindent beáztatni előbb az egyikbe, aztán a másikba. Sikálni, törölni, lemosni, tükröt tisztítani, padlót porszívózni, felmosni, ez is kész.

Konyhában mindent lepakolni a pultról, domestosos vízzel átsikálni az egészet mosogatóval együtt, majd letörölni. A tűzhelyet, sütőt zsíroldózni. A hűtőt kiengedni, kitörölni, romlott kaját kidobni. Ennyi.

Majd állandóan fenntartani a rendet, mindent visszatenni a helyére és heti rendszerességgel takarítani.

2023. okt. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyakori (vagy inkább folyamatos) pakoláson és takarításon kívül csak egy mód van a rend és tisztaság tartósság tételére: ha kiköltöztök.

Olyan varázslatot ne várj, hogy ha valamivel lekened a konyhaasztalt, akkor majd utána elpárolog róla minden ráhulló, ráfolyó morzsa, zsír, folyadék meg por. Nem, ha megint rámegy valami, megint le kell takarítani. Ez olyan, mint hogy ha valahol ott akarsz lenni, ahhoz oda kell menni.

Rém egyszerű, és magától értetődő, hogy hogyan kell rendben tartani egy otthont, csak a kivitelezés fárasztó és unalmas, tudom. Én is rühellem, de ez van.

2023. okt. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!