Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Használtok műanyag vágódeszkát...

Használtok műanyag vágódeszkát, amióta kiderült, hogy mikroműanyagok kerülhetnek róla az ételbe?

Figyelt kérdés
Én azóta nem használtam.
2023. okt. 29. 09:08
A kérdező szavazást indított:
Hallottam róla, és továbbra is használom
Hallottam róla, és már nem használom
Még nem hallottam róla, félre is teszem
Még nem hallottam róla, de nem érdekel
11 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Sose használtam. A fa bizonyított több 100 èvet.
2023. okt. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Utálom, a fát jobban kedvelem.
2023. okt. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Sosem használtam, fából készülteket használok, azokat szeretem. (Amúgy hallottam róla, de nem érdekelne.)
2023. okt. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Eszembe sem jutott olyan opció, hogy valaki nem használ, holott teljesen kézenfekvő. Nekem van egy műanyag, és több fa is.
2023. okt. 29. 09:29
 5/12 mindentudó99 ***** válasza:
Van használom de nem izgat. A levegő is tele van már.
2023. okt. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Időnként előálnak valami újjal.

Csak nagy vonalakban: gyereként saját termesztésű takarmánnyal nevelünk állatokat. Mindent az így készült disznó zsírral főztünk. A 90es évek végén felkapták, hogy a sonka kolbász, szalonna kombóban sok a koleszterin, majd ne főzzünk zsírral, mert az étolaj az jobb. a dinnyés merci meg a traktorok jól mentek a használt étolajjal... Eltelt sok év az olaj rossz, főzzünk zsírral. Majd megint pár év a disznózsír rossz főzzünk kókusz olajjal/zsírral.

A kókusz korszakkal együtt jött a pálma olaj elleneség, most szinte mindenre rá van írva pálma olaj mentes, de azt nem írják, hogy helyette mást használnak aminek éppen olyan az élettani hatása.

Most meg jönnek a mikro műanyagok...

Bennem csak ezek maradtak meg, biztos volt más is.


Ami biztos, amíg háznál termelték a nagyszüleim, ük szüleim, az ételt, szinte sosem volt senki beteg a családba, nem voltak elhízva, 80-90 évig éltek. Nem csak ők hanem a falukba mindenkire igaz volt, alig lehetett túlsúlyos embert látni, most meg az a ritka ha valaki nem dagadt. pl: strand nyáron, bárhol. Azt tudtátok hogy a csirke 6 hét alatt lesz pelyhes kiscsibéből vágás érett tyúk? Minden állatot "kokszolnak", hogy minél hamarabb pénzt hozzon.


úgyhogy nem izgat a mikro műanyagok világa...

2023. okt. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6 Én nem az élelmiszeriparban dolgozom, nem is olvastam mindent a témában, de tudtommal az étolajról még nem beszéltek le senkit, legalábbis ha a disznózsír az alternatíva, ami nagyrészt telített zsírsavakból áll a koleszterin mellett, ez pedig kb. olyan, mint a só, kell belőle valamennyi, de messze nem olyan sok, mint amennyit megeszünk ezzel, a többi zsíros disznóhússal, vagy akár a tojással. Vannak még telítetlen, és többszörösen telítetlen zsírsavak is, egyes növényi eredetű olajokban, de a sűrűbbek, mint amilyen a kókuszolaj/zsír, nincs köztük. A legtöbb többszörösen telítetlen (egészségesebb) zsír tudtommal a lenolajban van, de annak pocsék az íze. A (nem felforrósított) extra szűz olívaolaj tűnik a legjobb kompromisszumnak. Én ilyet öntök egy kicsit pl. a rizsre, amit nem pirítok meg előtte, legfeljebb egy kis (nagyrészt) repceolajat öntök bele, de enélkül sem feltétlenül ragad le/össze. Ami még problémás, azok a transzzsírsavak, ilyenek vannak tudtommal az olcsó kekszekben, nápolyikban, leveskockákban, ahol viszonylag szilárd zsiradékra van szükség. Az étolaj hidrogénezésével ezt érik el. Régebben ez ment a margarinba is, helyette már inkább pálma-, kókusz-, és repceolaj van. Remélem, nem írtam sok hülyeséget.
2023. okt. 29. 15:56
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel mindenki tisztában volt úgy alap IQ-ból, nem változtattam a használati szokásaimon
2023. okt. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Amíg ezt nem vizsgálták, legfeljebb sejteni lehetett.
2023. okt. 29. 17:15
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
#9: Hát szerintem meg, aki valaha valamit elvágott, reszelt, darbolt, egy tárggyal fizikailag alakított egy másik tárgyat az tudja, hogy közben apró részek válnak le mindkét anyagról.
2023. okt. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!