Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ablak üvegtisztítást ronggyal...

Ablak üvegtisztítást ronggyal vagy papírtörlővel kell csinálni? 33F

Figyelt kérdés
2023. okt. 29. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jobb papírtörlő vagy újságpapír.
2023. okt. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt szoktam, hogy egy sima vizes ronggyal áttörlöm, hogy levigye a por nagy részét aztán clines papírtörlővel fejezem be, hogy szép legyen.
2023. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Papírtörlő jobb, ha nincs összegyűrt újságpapír is megteszi.
2023. okt. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van kifejezetten ablak tisztításra való rongy, a papírtörlőtől szöszös maradhat.
2023. okt. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na kaptál mindenféle választ :D

Régebben azért használtak újságpapírt, mert a nyomdafesték tartalmazott olyan anyagokat amik segítettek a tisztításban. Ma már szerintem a fekete nyomdafesték is "ződ". Viszont az újságpapír jól szívja a nedvességet, úgyhogy a szárazra törlésnél jó szolgálatot tesz. Fontos, hogy csak a klasszik újságpapír jó! A fényes, színes, stb papírokkal nem mész semmire.

A régimódi mosáshoz nem kell más csak ecet, víz, rongy, újságpapír. Fater nője így csinálja. Ecetes vízzel, ronggyal letakarítja a koszt és újságpapírral törli, fényesíti. Olyan átlátszó lesz mintha nem is lenne ott.

Én már valami fújós ablaktisztítót használok. és papírtörlőt. Jobb a keményebb fajta, mert a nagyon puhák tényleg elfoszlanak és ráragadnak az ablakra. A végén újságpapírral törlöm szárazra, az biztos nem szöszöl.

A külső ablakot amit összevert az eső azt először ronggyal, vízzel letörlöm, hogy a drága ablakmosót ne pacsáljam el feleslegesen.

Próbáltam mikroszálast is. A vixi félét. [link] Nagyon jó monitorra, telefonra, stb, de ablakra valahogy nem jött be. Túlságosan "odaragad", nehéz húzni. De egy próbát megér.

2023. okt. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!