Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Penészes festett falat jó...

Penészes festett falat jó ötlet ecettel lefújni áttörölni?

Figyelt kérdés
Penészedik a fal néhány helyen és legalább átmenetileg szeretném orvosolni a problémát. Arra gondoltam, hogy ecettel vagy ecetes tisztítószerrel áttörlöm. Valahol azt olvastam, hogy jó az ecet a penész ellen, máshol meg azt hogy ecettel inkább ne. Van brutál erős klóros penészölőm ami tudom hogy hatékony, de ezt most nem szeretném használni, mert napokba telik mire kiszellőzik, arra meg most nincs idő. Kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata az ecettel vagy ecetes tisztítóval-vízkőeltávolítóval.

2023. nov. 1. 18:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

vízkőeltávolítóval :D


maximum elkened a falon a penészt és nagyobb helyen lesz fosos a fal


próba szerencse

2023. nov. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Az ecet is jó lehet, de van ez a Szavo próbaképp vettem a múltkor, nagyon jó.

Persze hosszabbtávon az okot kell megszüntetni.

2023. nov. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Általános ecetes tisztítószer ami mellesleg vízkőeltávolító hatású. De van sima ecet is.
2023. nov. 1. 18:35
 4/17 anonim ***** válasza:
Szavó, de a penész mellett leszedi a festéket is ha többször használod.
2023. nov. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
És a Szavonak nincs nagyon erős, szúrós szaga? Mennyi idő alatt szellőzik ki használat után?
2023. nov. 1. 19:26
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
De, természetesen az is olyan szagú. Pár órát kell szellőztetni utána.
2023. nov. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én hipós vízzel mostam le a penészt, szórófejes flakonba tettem, pár használat után megszűnt a probléma, azóta sem jött vissza. Ugyan az, mint a Szavo, csak olcsóbban.
2023. nov. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#7-nél az igazság, a szavóban ugyanúgy a klór a hatóanyag.

Hypós víz a legolcsóbb, valamivel drágább a klóros fehérítő, de még mindig jóval olcsóbb a szavonál

2023. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ecet vagy bármi más savas anyag nem alkalmas, mert fellazítja a meszes vakolatot, aztán peregni kezd majd.
2023. nov. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#9 Köszönöm, pont ezen gondolkoztam én is. Az egy dolog, hogy eltünteti-e a penészt vagy sem, de fontosabb hogy mennyire károsítja a vakolatot. A klórtartalmú anyagok esetében nem kell ezzel számolni?
2023. nov. 1. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!