Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Penészes festett falat jó...

Penészes festett falat jó ötlet ecettel lefújni áttörölni?

Figyelt kérdés
Penészedik a fal néhány helyen és legalább átmenetileg szeretném orvosolni a problémát. Arra gondoltam, hogy ecettel vagy ecetes tisztítószerrel áttörlöm. Valahol azt olvastam, hogy jó az ecet a penész ellen, máshol meg azt hogy ecettel inkább ne. Van brutál erős klóros penészölőm ami tudom hogy hatékony, de ezt most nem szeretném használni, mert napokba telik mire kiszellőzik, arra meg most nincs idő. Kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata az ecettel vagy ecetes tisztítóval-vízkőeltávolítóval.

2023. nov. 1. 18:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az ecet nem erre való, hanem a savanyúságba.

Másrészt, szerintem büdösebb, mint a hipó tartalmú penészölő szerek.

Nyilván ha folyamatosan be van áztatva vele a vakolat, akkor egy idő után fel fog válni, de nem a klór miatt.

A penészedés okát kellene megszüntetni.

2023. nov. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

#10 Hipót szoktam használni - Domestost.

Ha normálisan használod akkor semmi baja nem lesz tőle a vakolatnak, falnak.

A fürdőszoba mennyezetét nagyon sokszor kellett már áttörölnöm a domestos-szal és ott a zuhany fölötti részen sérült meg. Mivel ott általában nedves a vakolat és a hipós törléssel fellazult, részben lejött. Nem a vakolat, hanem a festék a vakolaton jött fel amikor később újra lett festve. Egyszerűen rátapadt a festőhengerre. De ha ecsettel festem át akkor nincs vele gond, csak óvatosan kell csinálni. Sehol máshol nem károsította a hipó a falat pedig sajnos már vagy 15 éve kínlódunk vele.

Az ecet nem jó sem a penészre sem a falnak.

2023. nov. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy valójában nem a hypo szedi le a vakolatot, hanem ugyanaz az állandó nedvesség, ami a penészt is okozza
2023. nov. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
#13 Igen, ezért írtam le, hogy a zuhany felett van csak gond "Mivel ott általában nedves a vakolat ", máshol nem.
2023. nov. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
#9 De a hipó is savas.
2023. nov. 4. 16:40
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
A hipó lúgos.
2023. nov. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igazad van bocs, összekevertem a hipoklórossavval.
2023. nov. 4. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!