Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tudnék úgy mosni, hogy...

Hogyan tudnék úgy mosni, hogy a ruháink sokáig szépek maradjanak?

Figyelt kérdés

Anyukám nem fordított erre nagy gondot mosott mindent mindennel, de most költöztem össze a párommal szeretnék vigyázni a márkás, szép ruháinkra, és persze a többire is.

Milyen programot érdemes használni a mosógépen, milyen beállításokkal? Illetve a mosószer is fontos, hogy milyet használok?


2023. nov. 4. 12:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1. soha nem moss együtt fehéret más színnel, még világosakkal se! Engem nem zavar, hogy kicsit tompább lett a színe, de ha meg akarod tartani a fehérségét, akkor csak külön mosd.

2. a fekete ruháknál is érdemes ezt megtenni, azokon nagyon látszik a világosabb szösz.

3. válassz jó mosószert - nekem a perwoll bevált, de van aki szerint nem túl jó, ez rajtad áll.

4. nem kell túl sok mosószert használni a mosáshoz. Az fontos, hogy milyen a víz nálatok - kemény, lágy vagy közötte valamilyen. A mosószer nagy része vízlágyító szer, ahol keményebb a víz - pl. Budapesten, ott sokkal több mosószer kell a mosáshoz, mint ahol lágy a víz, mint az Alföld egyes területein. A mosószeren rajta van az ajánlott adagolás, de általában ha teljes kupakkal használsz az a kemény vízhez kell csak.

5. érdemes a fehér ruhákhoz, feketékhez és a többihez más-más mosószert használni. Pl. nekem van a perwollból feketéhez való mindig, a fehérekhez meg néha ugyanazt használom, mint a többi színeshez.

6. mindig nézd meg a ruha címkéjét, hogy mivel, hogyan lehet mosni. Itt leírják rendesen:

[link]

Ha azt írja nem mosható gépben, akkor tényleg ne tedd be. A hőfokot is érdemes figyelni, és ami csak 30°C-on mosható - kézmeleg vízben - azt ne tedd be normál, 40°C-os mosásra.

7. a mosógépen rengeteg program van, mind jó, de szerintem felesleges. A mienk egy nagyon jó gép, sok programmal, de valójában 3-t szoktam csak használni belőle, ami ezekkel nem mosható azt inkább kézzel mosom és a géppel csak öblítem, centrifugálom.

Általában a normál 40°C-os mosás használom, amikor kímélő kell, akkor ezen leveszem a hőmérsékletet 30°C-ra. Ez szinte mindenhez jó, ami nagyon szennyezett azt vagy előtte átmosom folttisztító szappannal, vagy átmosom egy gyorsprogrammal öblítő nélkül. Van program ami előmosást is csinál, de ehhez állandóan nézegetnem kell a papírját, hogy az melyik számú is meg milyen hőfok stb. így inkább nem használom.

Amikor magas hőfokon kell mosni pl. törölközőt, ahhoz használom a 60°C-os programot és amikor épp csak át kell mosni valamit, pl. a lányom blúzát vagy melltartókat (csak zsákban), akkor a gyorsprogram is elég - ez 30°C-on mos. De persze azt választod ami neked jó, érdemes megjelölnöd esetleg a gépen vagy mellette valahol, hogy mire melyik programot jó használnod és akkor nem kell mindig bogarászni mi mire jó a beállításoknál.

8. amit érzékenyebb ruhadarabnak gondolsz - pl. vékonyabb blúz, csipkés cucc, érzékenyebb ing, azt érdemes mosózsákba tenni mosás előtt. Nekem van vagy 8 különböző méretű és pl. nylon harisnyát nem teszek csak úgy be a mosásba, meg a lányom selyem szoknyáját vagy horgolt felsőjét sem, a párom kötött pulóvereit sem. van amikor többet összerakok egy nagyobb mosózsákba, van amikor csak önmagában.

9. férfi ingeket, blúzokat meg farmereket nem érdemes együtt mosni, a keményebb anyag károsíthatja a finomabbat.

10. ha olyan a fehérneműd akkor csak kézzel mosd ki, még mosózsákban se mosd géppel!

11. a sportcuccok, izzadt ruhák elsőre nem biztos hogy tiszták lesznek, vagy a többi ruhának átadnak kellemetlen szagot, ezért érdemes előmosni. Ha kevés van akkor csak a mosdókagylóban mosószeres vízzel átnyomkodom és kicsavarom, úgy megy a gépbe, ha sok van akkor megy egy gyorsprogram és utána újra rendesen.

12. Amit lehet azt vállfán száríts vagy fektetve, akkor nem lesz rajtuk csík. Vagy mozgasd szárítás közben, hogy ne egy helyen legyen meghajolva a ruhaszárítón. A kötött pulóvereket fektetve szárítsd, több rácsán a szárítónak.

13. ha van szárító géped, akkor ne tedd be a teljes mosást egyszerre, akkor gyűrötten száradnak meg! mindig annyi legyen betéve amennyit tud forgatni (2-3 részre oszd a mosást) és akkor nem kell vasalnod.

14. a szárítógépből azonnal ki kell venni, mert gyűrődik ha áll benne a ruha. tedd vállfára vagy hajtogasd össze rögtön.

2023. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!