Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Német szénbrikettel hogyan...

Német szénbrikettel hogyan érdemes fűteni?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 40 kW-os kazánom. Most használok hozzá először német szénbrikettet és próbálom kikísérletezni, hogyan érdemes jól felhasználni. Korábban már fűtöttem ledvicei dióval és azt vettem észre, hogy ahhoz képest mintha gyorsabban elégne és nem ad le akkora hőt. Nincs igazán meleg parazsa. Még ugyanolyan mennyiségben sem. A kazán szépen felmelegszik, de valahogy mégsem tart annyi ideig és nem melegszik fel annyira a szekunder rendszer.


Mit kellene másként csinálnom? Hamarabb vegyem el tőle a huzatot? Egyszerre ne rakjak rá sokat, hanem kisebb adagokban tegyek a tűzre?


2023. nov. 6. 02:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A szènnek, brikettnèl van összetètele(szèn, hamu, víz ...) Ezek sokba befolyásolják.

Lehet, a kalória megvan, de az összetètel nem túl nyerő. A brikett ugye egy mestersègesen adalèkokkal összeprèselt anyag.

2023. nov. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szénbrikettel én 2x is felforraltam a vizet a kazánban, annyira adta a hőt. Nem tudom nálad mi lehet, biztos túl közel laksz a Föld középpontjához 😀
2023. nov. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ápdét: Most hamarabb elvettem a huzatot és sokkal tovább és szebben megtartotta a meleget. Ezek szerint a ledvicei diónál sokkal gyorsabban izzik be.
nov. 7. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!