Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Enyhe zold peneszt hogy lehet...

Enyhe zold peneszt hogy lehet eltuntetni? Mindenkepp levakarni a falat?

Figyelt kérdés

Allandoan szelloztetem kiveve amikor alszom mert a parnam mogott van, most ne menjunk bele, nem fordulhatok meg. Lenyeg, hogy kb. 8 - 10 orat ott van lefedve, egeszen reggel 7 - 9ig, majd este 10 ig szellozik.


De nem igazan akar eltunni, szerintem ertelmetlen mert kell valami plusz.


Mit ajanlotok?



nov. 7. 16:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
1 dolgom gondolkodtam, hogz van nekem diflucan termek, fluconazole hatoanyaggal. Igaz koromgombara hasznaljak, de antifungalis szer. Ha bekenem egy ilyen gyogyszer kenoccsel ami gomba ellen van az hatasos lehet?
nov. 7. 16:16
 2/11 anonim ***** válasza:
Szavó?
nov. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

En veszek szavot ha csak ez az egy valasz van illetve nincs valaki mas aki promotalna ezt a termeket peneszre vagy mond valami mast. Ha ilyen nincs akkor holnap veszek aztan leszedem remelhetoleg.


Te hasznaltad mar? Es mukodott?

nov. 7. 17:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Akármelyik festékboltba vagy barkácsáruházba bemész kapsz többfélét. Hogy melyik fog neked beválni azt nem tudni. De szép óvatosan bekenheted hypóval is, az kinyír mindent.
nov. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A szavó nekem bevált. De hát lehet hogy egy napig akor nem kéne ott aludnod.
nov. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Volt itt viz/gaz/futes szerelo ismeros, mondta hallott rola es mondta hogy jo. Azt mondta lefujom hagyom aztan szelloztetek egy jo nagyot. En arra gondoltam hogy szelloztetek is meg kozben fujatom ra maxal a ventillatort. Azt mondta, hogy mar aznap este (ha reggel csinalom) akkor aludhatok ott.
nov. 7. 20:55
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen amúgy én is bent aludtam de ha lenne lehetőség akkor ne aludj bent
nov. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hat sracok rossz hir van. Vettem szavot a rossmanban szetfujtam mint a lofing, ketszer is, es meg mindig ott van. 3 napnyi ventillatoros kozepes fokozaton (kozepes atmeroju ventillator) szelloztetes utan, ablakok total nyitva, de meg mindig ott van.


Masok azt irjak, hogy ugy leszedte es feher lett a fal mintha ujra festettek volna, meg tokeletes. Rament a szer egy kicsit az alatta levo muanyagra ilyen kis vonalszeru ize mindegy, azon szaraz az anyag. Rament az agykeretre ami fabol van, az is szaraz es mar ki is feherult ott ahol fujtam. De a fal nedves, igaz lehozta apro csikokban, de csak minimalisan. Pedig nyomtam mint a hulye ra. ketszer is. Es azota nyitva reggel-este az ablak, ventillator megy ra. Es meg mindig nedves. Nem ertem. 15 percig hagytam rajta ahogy irja a hasznalati, annyi ido nem hiszem hogy eleg hogy a fal beszivja ennyire, hogy 3 nap utan se szaradjon ki ilyen intenziv szaritas mellett. A masik megy hogy meg mindig zoles arnyalatu.


Viz gaz futes szerelo ismeros azt mondta, hogy ez meg mindig a szer de mar annyit fujtam hogy kinyirtam mindent ami ott volt. De mondtam neki hogy de nem leontottem vizzel hanem ez spray ami 15 cm-rol minimum fujtam ra ez szetszorodik a csepp. Akkor meg mondja, hogy mar csak nedvesseg. Mondom a nedvesseg is ennyi ido alatt megszaraz hacsak nincs beazas de az meg nem lehet mert nincs csatorna vezetek ott mert ez ket szoba kozott van. Aztan harmadik otlete az volt, hogy az mar csak kosz amit a parnam csinalt, amit elhiszek, de akkor miert nedves meg mindig? Full nyitva ablak, megy ra a ventillator, akkor meddig szaritsam.


Es a legfontosabb kerdes, hogy ez most tenyleg mi. Penesz? Sima nedvesseg (akkor meg honnan jon? Mert a szavot csak 15 mp ig fujtam ra de az mondom megint nem ontom, hanem szetszorodik az oldat)? Vagy tenyleg kosz a parnatol de akkor miert nedves? En mondtam neki, ezt egyfelekepp lehetne kideriteni, hogy veszek megegy szavot, es dupla pisztoly modra mindket flakont kiuritesig lefujtom az egeszet. Ha le jon nekem van igazam - penesz, ha nem jon le akkor valoban valami mas de hogy nem kosz mert azt is lehozza, az fix, es nem viz mert nincs vizvezetek ott sehol a kornyezeteben. Vegul egyebkent a szaki haver is mondta, hogy igazabol neki sincs fogalma, hogy mi az akkor most mar.

nov. 10. 08:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Tuti nem a szavóval van baj, ne fújjál többet már. Nekem kb fél óra alatt eltüntette, gyönyörű lett a fal és nem kellett hozzá sok szavó.

Ha nedves a fal, akkor valahonnan jön a viz folyamatosan. Valamilyen csőtörés lehet. A szavó hamar megszárad, de 3 nap alatt már 100x megszáradt volna. Lehetnek olyan vezetékek a falban amiről nem tudsz. Amúgy a penész fekete szokott lenni, szóval mar ez is furcsa picit.

Lejött a zöld szín, csak a nedvesség maradt ott? Vagy pontosan mi lett?

nov. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9


Nem nincsenek, a tervrajz megvan. total mas oldalon van a vizvezetek elvezetve. Tervem az, hogy veszek megegyet, flakont, es uresig fujom mindkettot ra. Marja szet az egesz falat, uszoszemuveget hordok, meg minden, de az hogy 4 napig nem szedi le, nem oke, ugy hogy ventillator van rairanyitva meg total nyitva az ablak es nem esett az eso sem az elmult napokban meg este sem max para, nem oke. Szerintem is megszaradt volna. Meg is szaradt, mert ahova felrement ott megszaradt, a fal egyedul vizes es szavo ilyen kloros szaga van. De mar 4. nap szelloztetve, ventillator ejjel nappal ment es meg mindig nedves es zoldes? Fix nem. Ez szerintem egy borzaszto makacs penesz. Pedig ugy lefulytam, hogy mar csak kb. a flakon fele van meg. de meg nem olyan nagy terulet. olyan 50x40cm^2. Enyhe zold szinu es alapbol kezdetkor nedves volt. Azert tettem fel a kerdest.

nov. 10. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!