Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi lenne a jó megoldás ruhaszá...

Mi lenne a jó megoldás ruhaszárításra télen ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Egy régi kis kertes házban élünk, ahol egy használaton kívüli melléképületben szárítottam a ruhákat eddig télen, ahol fűtés is volt. Ez az opció sajnos megszűnt, és most elég tanácstalan vagyok. Amíg jó idő volt, addig kint voltak a szabad levegőn, de már ott tartunk, hogy egy hétig kint állnak és még mindig nedvesek, addig pedig új mosást sem tudok indítani. A házba nem tudom behozni, mert nagyon penészesedünk így is, és a kis hely miatt amúgy is nagyjából csak annyi helyünk van, ahol közlekedünk. Gondoltam szárítógépre, de úgy látom, hogy ezek mind elég nagy méretűek, és nincs helyem neki (mint ahogy egy kipakolt szárítónak sincs most). Elég tanácstalan vagyok. Van erre bármi ötletetek?

nov. 16. 09:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Szárítógép. Akár a mosógép fölé szerelve.
nov. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre is, de egy viszonylag új, pár éves mosógépünk van, ami felül töltős, szintém amiatt, hogy jobban elférjen.
nov. 16. 09:26
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sincs más megoldás, mint a szárítógép.

Vagy megoldani a penészesedést. Vizesedés megszüntetése, párátlanító készülékek.

A melléképületet nem is használhatjátok már? Vagy csak a fűtéssel van gond ott?

nov. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Rágcsáló problémánk van, elég komoly. Szétfúrták az egészet és már dolgozunk a megoldáson, de még elég kellemetlen szag van és egy csomó dolgot tönkretettek.
nov. 16. 09:36
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

Sokat kell szellőztetni.

Régen a kályhafűtés nagyon jól szárította a levegőt a házakban, ezért nem dohosodtak be a vályogházak.

A nyílászárókon húzta be a kéményhuzat a friss levegőt

nov. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
31%
Padlás!
nov. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%

Ha nincs helyetek akkor talán megoldás lehet egy ilyesmi mennyezeti ruhaszárító, a párára meg páramentesítő készülék, az amúgy se ártana, ha mint mondod penészesedtek.


[link]

nov. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ahogy 7-es javasolta.

Legyen egy jó páraleválasztótok és azt oda kell állítani a ruhaszárító közelébe. Én is így szárítom ilyenkor a ruhákat bent, pedig van szárító gépünk is. A ruhaszárítóhoz odatolom a páraleválasztót, az fújja rá a levegőt és egyben szedi is ki belőle a nedvességet. Amikor vasalás száraz, akkor megy a szárítógépbe apránként. Így nem kell vasalni.

Kis helységbe is érdemes venni egy jobb páraleválasztót - semmiképpen se a tablettás megoldást válasszátok!

nov. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
Ami a legjobban bevált, hogy reggel kiteszed a szabadba, este pedig behozod a lakásba. Ugyanis nappal sok víz elpárolog (éjjel visszanedvesedik), a lakásban meg mivel melegebb van, a maradék nedvesség másnapra eltünik, a ruha megszárad és a lakás sem lesz vizes. (relatív légnedvesség - ha a levegö melegebb, sokkal több vizet tud tárolni anélkül, hogy kicsapódna, azaz nem ha kint 100 % a légnedvesség. az 20 fokos szobában kb 40 lesz)
nov. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
#9 Próbáltam, nem jött be.
nov. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!