Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tudom kiszárítani a...

Hogyan tudom kiszárítani a vizes fát, hogy tüzelhető legyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gondolom az egész országban nagyon sokan rendeltek hatósági áras tűzifát. Én is rendeltem, de a belseje eléggé nedves. Arra gondoltam, hogy fel raknék egy sort a cserépkályha tetejére, és úgy szárítanám ki. Szerintetek ez mennyire jó ötlet? Nem okozok vele károsodást a cserépkályhában? Ha lehetséges, akkor hány begyújtásig hagyjam a tetején hogy tüzelhető legyen? Annyira fel szokott forrósodni a cserépkályha, hogy pl. a tenyeremet nem tartanám ott mert megégeti. Vagy ha ez nem lehetséges, akkor ti milyen módszert ajánlanátok? Csertölgy fáról van szó(kemény fa), és nem akác. Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

#Vizes fa kiszárítása.
nov. 22. 15:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
28%
Jó lesz úgy, csak nézz rá, hogy ne gyulladjon meg. Vagy ha van egy vaslemez, akkor azt rakd rá a cserépkályha tetejére és arra a fát. E nélkül simán száraz, szellős helyen kell tartani, de az kb. egy év. Én kályha tetején szárítottam, kicsit néha megpörkölte, de mivel ott voltam, észleltem, levettem.
nov. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 mindentudó99 ***** válasza:
73%
Nwm szárad olyan gyorsan ahogy tüzelnéd
nov. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Jövőre jó lesz. Nap, szél majd kiszárítja.
nov. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%
Hát, ha van időd, akkor simán száraz helyen, persze, de gondolom nincs időd
nov. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%

A cserépkályha teteje nagyon nem jó ötlet.A víztől a lakás s penészes lesz.

Ezt a fát tüzelő készre kell aprítani.Szellős helyre beszórni,így közte is jár a levegő.A vízpára a cserépkályha belsejének sem tesz jót.Kákyha összerakásához agyagot használnak.A vízpára meg ezt felpúhitja .

A vízpára a kéményt is átáztatja.A kondenz víz belül lecsöpög.

Jó tüzelő ebből már csak jövőre lesz.

nov. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

Igazából ezt úgy kellene hogy idén megveszed, és egy év múlva eltüzeled.


Amúgy lehet a cserépkályhán szárítani, csak ne közvetlen tedd rá hanem tegyél a kettő közé valami rácsot vagy ilyesmit.

nov. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
21%
Aztán honnan a fészkes fenéből rendeltél hatósági áras tüzifát?
nov. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
7/. Az erdészettől
nov. 22. 21:28
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Egyebként fel van apritva, és nem olyan vizes. Ha ketté vágom, akkor csak a közepe nedves neki. Csak szeretném kiszaritani, mert így nem szabad cserépkályha tüzelni vele. Tönkre teszi.
nov. 22. 21:30
 10/21 anonim ***** válasza:
21%
De most nincs ilyen akció... vagy mégis van?
nov. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!