Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tudom kiszárítani a...

Hogyan tudom kiszárítani a vizes fát, hogy tüzelhető legyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gondolom az egész országban nagyon sokan rendeltek hatósági áras tűzifát. Én is rendeltem, de a belseje eléggé nedves. Arra gondoltam, hogy fel raknék egy sort a cserépkályha tetejére, és úgy szárítanám ki. Szerintetek ez mennyire jó ötlet? Nem okozok vele károsodást a cserépkályhában? Ha lehetséges, akkor hány begyújtásig hagyjam a tetején hogy tüzelhető legyen? Annyira fel szokott forrósodni a cserépkályha, hogy pl. a tenyeremet nem tartanám ott mert megégeti. Vagy ha ez nem lehetséges, akkor ti milyen módszert ajánlanátok? Csertölgy fáról van szó(kemény fa), és nem akác. Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

#Vizes fa kiszárítása.
2023. nov. 22. 15:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem most rendeltem. Ezt még tavaly év végén rendeltem, de májusban hozták ki, és augusztusban hasogattam fel az összeset.
2023. nov. 22. 21:48
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Az még hagyján, hogy vízes, de akkora darabokban adták, hogy többe kerülne a fűrészelése, mintha eleve nem hatósági áras vágottat vettünk volna! Azóta is áll az udvarban nálunk, mert használni ezt így nem lehetett fűtésre! Egyébként 3-5 évet mondtak a szárításra, de elvileg egy év után már lehetne vele fűteni. Hát nem tudom.
2023. nov. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nekem 40-70 cm átmérőjűek voltak.
2023. nov. 23. 12:25
 14/21 anonim ***** válasza:
84%

Ha május óta szárad, az már valami. Én betenném a szobába, nem a cserépkályhára, nehogy tűz legyen, csak a közelébe, aztán ha apránként használnám.

Egy nyarat mégiscsak száradt már. Nincsenek mindig ideális megoldások.

2023. nov. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
14/ Azt nem tudom, hogy mennyit száradhatott mert 3 méteres rönkökbe és augusztusba dolgoztam fel. Valamennyit biztos száradt mert leginkább a közebe volt vizes.
2023. nov. 23. 17:24
 16/21 anonim ***** válasza:
Nincs valami helyed, akár az eresz alatt a fal mellett kupacolni? Mi annak idején csak simán letakartuk a fakupacot a kertben egy nejlonnal. De nem mondom, hogy elegáns megoldás...
2023. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nekem is le van takarva. Most szárított 2 begyujtasig, utána ketté vágtam, és belseje száraz. Ez most vagy nem volt annyira vizes, vagy nem tudom, de olyan mint ha száraz lenne. Kíváncsiságból be raktam 2 darabot a cserépkályhába, és egyáltalán nem halottam hogy sisteregne a víztől. Lehet, hogy ennyi elég neki? Égett rendesen. Teszem hozzá, hogy a fa is meleg amit felraktam a tetejére kereggel felfelé.
2023. nov. 24. 15:27
 18/21 anonim ***** válasza:
Kicsit gondolkozz, ha letakarod nejlonnal, akkor hogyan fog elpárologni a nedvesség? Józan paraszti logika kell csak hozzá.
2023. nov. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ha esik az eső, akkor van letakarva a teteje. Oldala nincs letakarva teljesen. Jelenleg le van húzva róla. 1 hétig rajta hagytam mert esős idők voltak. Most jelenleg szabadon van. Ha el kezd esni az eső, vagy a hó akkor újra rá húzom
2023. nov. 24. 16:08
 20/21 anonim ***** válasza:
Úgy jó. Azt hittem, hogy állandóan le van takarva.
2023. nov. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!