Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen porszívót vegyek?

Milyen porszívót vegyek?

Figyelt kérdés
3-szintes családi házba kellene, tehát könnyű legyen és nagyon nagy teljesítményű.

nov. 26. 15:31
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és ne kelljen hozzá porzsákot venni, üríthetős legyen.
nov. 26. 15:31
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Egyik sem nagyon nagy teljesítmènyű, mert sok-sok èv óta 1000w alattiak. Mivel a szívóteljesítmènyt nem az határozza meg.

Amibe nincs porzsák, ott helyette a szűrőt kell cserèlni időszakonkènt. Legtöbbször nem is olyan olcsók.

De sztem egyik sem nehèz.

nov. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
Mennyi rá max a keret?
nov. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

[link]

Ehhez hasonló Bosch-t vettem kb 4 éve. Tökéletes mindenre.

nov. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Én nem vagyok híve a porzsáknélküliekenek, mert nagyon hamar eltömődik a bennük lévő szürő. A múltkor keresett valaki ilyen gépet, akkor nézegettük, hogy amit kinézett az is olyan, hogy 2-3x kilehet mosni a benne lévő igengagyinak tűnő szürőt, aztán kuka. Ráadásul önmagában nem is találtam, hanem csak a gép összes szűrőjét tartalmazó 3-as szettben, majdnem 6000Ft-ért, és abban is csak 1db volt. Szoktak árulni szövetporzsákosat, vagy külön lehet kapni csak szövetzsákot a papír helyére. Szerintem még mindig ilyennel járnál a legjobban, mert volt porzsáknélkülink, és egy falba fúrt lyuk porától már eldugult, pedig csak 8-as furat volt tiplinek.
nov. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

Központi porszívót csinálj!!!

De nem kell elszállni. 50-es PVC csőből kell függőleges ág, emeletenkénti kiágazással. Lehet falon kívül is szerelni és ha olyan a lépcsőd akkor ott levezetni, de akár házon kívül is leviheted, ha ügyes vagy és olyan a lehetőséged. Menjen el a garázsig-pincéig.

Aztán vegyél egy lidlis műhelyporszívót és kösd rá a garázsban-pincében. Ez elé egy plusz ciklonleválasztót is lehet tenni, alin nagyon olcsó, de barkácsolni is lehet.


Egyedüli nagyobb költség a hosszú gégecső, ami mindenhova elér neked az adott emeleti szobákban.


Cserébe tutira csend lesz, tutira nem fúj vissza semmit a lakásban.

Ha még ügyesebb vagy akkor a műhelyporszívó kifújós csövét pedig kivezeted a szabadba. Azért kell a műhelyporszívó, mert ezeknek eleve adott a szívó-kifújócsö-csatlakozás és az egész sokkal de sokkal olcsóbb mint a puccos gyári központi, ami pontosan ugyanezt tudja.


Ha vákum van, mindenhol vákum van, a takarítógép pedig leégethetetlen, mert külön hűtése van. Befoghatod a szívócsövét teljesen, akármeddig, semmi baja nem lesz.

nov. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6-os, te vállalsz ilyet?
nov. 26. 19:24
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Lidlis műhelyporszívó egy központi gyári porszívó helyett...

A központi porszívók szívó teljesítmènyèt úgy mèretezik, hogy a csőhálózat hosszán lètrejövő vesztesègek miatt, a legtávolabbi ponton is megfelelő legyen a szívóerő. Nem beszèlve a csatlakozók számáról.

nov. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk az udvaron van lerakva egy benzinkutas porszívó ami bivaly erős és be van csövezve a házba emeletenként, annyi, hogy mi úgy oldottuk meg, hogy egy kb. 10 méteres csövet kell bedugni a csőbe és onnan jön a “szívóhatás” a porszívóból. Ha érdekel írj privátban elmagyarázok mindent, szerintem ennyiből érteni fogod. Ha nem akarsz ilyen ipari porszívót akkor vagy egy Miele C3, új 890 wattost vagy használt 2200 wattost vennék a helyedbe vagy pedig egy karcher WD6P-t…


Ha bármi kérdésed van írj!

nov. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A 8-as leírta a marketinghülyeséget.

Teljesen természetes, hogy a csőhálózat nem szelelhet, nem lehet veszteség. Ez alap. Ha pedig a motorka elkezdi szívni akkor tökmindegy milyen hosszú a hálózat, előbb utóbb meglesz a szívóerő a gégecső végén. Épeszűen meg lehet oldani ezt úgy is, hogy mindig leválasztják a fölösleges ágakat egy és így csak az aktuálisan használandó marad szabadon, egyedül, egyenesen, azaz 1 db csatlakozó. Abban is megnyugodhadsz, hogy gyakorlatilag tökre ugyanaz a motorok vannak bennük, bár szerintem az ETA takarítógépek 2 lépcsős motollával szereltjei jobbak. De mi akadályozna meg abban, hogy 2 takarítógépet kössél rá? Semmi. Ipari porszívókban 2-3 motor is van, de ott fémforgácsot szívnak vele.


Szerelést nem vállalok, de a 9-es válaszoló pontosan ezt a metodikát csinálta meg, írj neki. Mindennél jobb a központi porszívó, mert nagyon fogod utálni a hülye miele örökös hurcolászását, vagy veszel minden emeletre :) dehát azokat por-papírzsákozhatod...

nov. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!