Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Alsóneműt kézzel mennyi ideig...

Alsóneműt kézzel mennyi ideig célszerű mosni?

Figyelt kérdés
Van mosógép is, de pár darab miatt még egy fél programot sem indítanék el. Ha ezeket elhasználom, már a többiből is elég fog összegyűlni legalább egy fél programhoz.

dec. 4. 12:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
4-5db.
dec. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mennyi ideig? Amíg tisztának nem látod, és/vagy meg nem unod. (Ha jól értem, hogy mire vonatkozik a kérdés.)

Gondolom nő vagy. Én csak néhány, sok csipkével díszített melltartót mostam kézzel, amiket féltettem attól, hogy a mosógépben összeakadnak valamivel (akár a saját kapcsukkal) és elszakadnak, vagy kibolyhozódik a csipke a nyüstöléstől és a centrifugától. De kb. 1 perc alatt átdörgöltem őket mosószeres vízben, aztán 1 perc alatt kiöblítettem tisztában.

A bugyikat viszont mindig csak bedobtam a mosógépbe a többi, színazonos cuccal. Nekem folyásom van (normális, csak erősebb), egy idő után az összes bugyim elszíneződik alul. Ezen nem segítene a kézi mosás sem (sőt a mosógép igazából alaposabb), max. talán akkor segítene, ha a levetett bugyimat már azonnal mosnám is. De még ezzel is legfeljebb csak lassítani tudnám valamennyire a folyamatot. Inkább párhavonta veszek 1-2 új bugyit, és apránként mindig lecserélgetem a vállalhatatlanná alakultakat.

dec. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok. Csak energia- és vízmegtakarítás a szempont. Az enyémek tiszták, már amennyire annak lehet nevezni őket. Miért nem hordasz valamilyen vékony betétet, amit bugyiba lehet tenni? Talán olcsóbb lenne, mint új bugyikat venni.
dec. 4. 13:31
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem olcsóbb. Tovább nem részletezem, mert ezek szerint (hogy férfi vagy) így is túl sok infó volt 🙈.

Ezzel nem takarítasz meg sem energiát, sem vizet. Amikor összegyűlik egy adag sötét ruhád, dobd mellé sötét alsó gatyákat, ha meg összegyűlik egy adag világos, akkor a világosakat. Teljesen jól elvannak a normál mosásban. Felesleges őket külön mosni. Inkább a szarakodást spórold meg.

dec. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire sz@ros. Én néhány darabot is gépbe dobok.
dec. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy sötétek vagy világosak. Mindegy, köszönöm, akkor mégis marad a rendes mosás a többi (kevés) cuccal együtt.
dec. 4. 13:57
 7/17 anonim ***** válasza:

Milyen mosógéped van? Az újabbak - kb 10-12 évvel ezelőttiekben - már alap a súlyautomatika. Nem fogja teletölteni a gépet 1 póló miatt.

Én nem vacakolok a kézi mosással. Elég volt a kollégiumban. Az alsóneműt, gatya - zokni, gyűjtöm egy vödörben és hetente mosom. Rövid, 30 perces programmal. Nem fogy sok víz. direkt lemértem vödörrel amikor nyomta ki a vizet. Kb 1 vödörnyi vízzel kimossa. Meg még 1 vödörrel kiöblíti. Annyit a lavórba is engedsz amiben mosol.

Egy dologban igazuk van a fenti nagyonokos hölgyeknek: addig most amig tiszta nem lesz.

A többi ideböfögésükkel kapcsolatban csak annyit jegyeznék meg, hogy ha mi mondunk valamit amit ti hímsoviniszta dumának tartotok - még akkor is ha nem az - akkor azonnal megy a rinyálás, hogy mennyire bunkók a férfiak. Ehhez képest egy normális kérdésre azonnal jött a mensturáció meg a bunkó beszólogatás. És akkor csodálkoztok ha nem kelletek senkinek. Örülnétek egy olyan faszinek mint a kérdező vagy én. De csak álmodohattok, mert nekünk van annyi eszünk hogy távol tartsuk magunkat az ilyenektől mint ti.

dec. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hadd védjem meg a "nagyokos hölgyeket" (akik szerintem egyedül vannak...), hogy szerintem semmi sértő nem volt a válaszokban, csak példa. Nem is értem, szerinted mi volt itt a bunkó beszólogatás, mert én nem találom.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat, már elindítottam a gépet, ami egy 30+ éves Hajdu EnergoLux (ami gondolom akkor a magyar ipar csúcsmodellje volt).

dec. 4. 16:12
 9/17 anonim ***** válasza:
Én mindent géppel mosok. Mire kézzel kilötykölöd, mosószerrel, utána öblítővel, aztán tiszta vízzel, centi nincs, törölközőbe csavargatod de még úgysem lesz jó, áhh, nem éri meg. Inkább dobd mellé a törölközőt, zoknit, pizsamát és meg is van a fél program.
dec. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kb. 20 éve tértem át a folyékony mosószerre, és egyben mondtam le az öblítőről. A törölközőbe (vagy magában) csavargatás nem tesz jót az anyagnak, ilyenkor ráteszem a radiátorra, ami másnap kelleni fog.
dec. 4. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!