Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tényleg gáz, hogy a fehérneműk...

Tényleg gáz, hogy a fehérneműket a többi ruhával mosom 40 fokon?

Figyelt kérdés

2 éve vezetem a saját háztartásom. Most egy facebookos csoportban jött fel a téma.

Többnyire sötét ruháink, ágyneműink, törölközőink vannak, a bugyik-gatyák is sötétek vagy színesek.

Néhány törölköző, konyharuhák, törlőrongyok fehérek, meg pár zokni. Azokat 60-on mosom.

Tele lenne bacival az összes ruhánk?

Mert amúgy semmi bajom nincs se nekem, se a páromnak.

Nyáron napra teregetek, elvileg az is fertőtlenít, télen meg szárítógépezek, ami azért magasabb hőfokon megy, mint 40.

Ez így nincs rendben?

Ti hogy csináljátok?



2019. márc. 2. 10:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

40 fokon szaporodnak a leggyorsabban a bacik, szóval van benne valami.

Persze ki kell bírni utána a szárítást, azt meg sok nem bírja.

A napfény is sokat kivégez, de ugye sose világít két oldalról... forgatod a ruhákat félidőben?

2019. márc. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell ezen idegeskedni. Én is csak simán színek szerint mosok (színes-fehér) és mindent 40 fokon, kivéve az ágyneműt (a poratkák 48 fokon pusztulnak el). Azért van az embernek immunrendszere, hogy ne legyen baja ennyitől.
2019. márc. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy szaporodnak a bacilusok ilyen módon!!!!

A negyven fok önmagában ugyan nem puszítana el mindent, de a mosószereke is fertötlenítenek.

Elvileg ennyitöl nem lehet sememi baj, de a gépnek is, meg a ruháknak is jót tesz idönként a 60 fokos mosás - ezt gyakorlatilag minden ruhanemü elbírja, kevés kivételtöl eltekinve.

2019. márc. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A föld forog a ruhákkal együtt.

Te hogyan mosol?

2019. márc. 2. 11:15
 5/17 A kérdező kommentje:

De gyorsak voltatok :-)

Havi egyszer szoktam nyomatni egy 95 fokost üresben, 1l ecettel.

2019. márc. 2. 11:16
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Színek és mosási hőfok szerint összeválogatva szoktam mosni. Jól néznénk már ki, ha 95 fokon fertőtlenítenénk az összes ruhánkat. Van olyan ruha, pld. selyem vagy gyapjú amit kimondottan hideg vízben kell mosni, akkor azoktól meghalunk? Vicc...
2019. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanúgy csinálom, ahogy leírtad. :-)
2019. márc. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

40 fokon mosunk mindent évtizedek óta, fehérneművel egyben. Illatosak a ruháink, soha nem betegeskedünk (egy-egy sima megfázáson kívül évente). Nincsenek fertőzéseink, allergiánk, ilyesmi. Semmink nem foltos, koszos.


Szóval mi a józan észre és saját tapasztalatra hallgatunk, ha valami nem lenne rendben, annak lenne jele.

Hogy más milyen elméletet gyárt, az az ő dolga.

2019. márc. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Általában 40 fokon mosok, a fehérneműket is együtt a többivel. Egyedül a konyharuhákat szoktam külön, meg ha valami nagyon koszos lenne, esetleg valami fertőzésünk lenne (nem nagyon van ilyen). Időnként szoktam néhány alkalommal 60 fokos mosást csinálni, akkor minden sorra kerül előbb-utóbb, de ennyi. Semmi bajunk nem szokott lenni.
2019. márc. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi bajotok akkor tőle akkor mossatok negyven fokon nyugodtan, de ettől még nem kell azokat leoltani, akik a (tudományos) érvekre alapozva 60-90 fokon mosnak törülközőt, és fehérneműt. Mivel a 40 fokban bizonyos kórokozók nem pusztulnak el, és ez nem legenda. :)

Jó kis nőgyógyászati fertőzések pl. lazán vissza kapnak. ;) De mondom még egyszer, ha nektek semmi bajotok, akkor mossatok ugyanúgy negyvenen ahogy eddig, de attól még mások nem lesznek ostobák.

2019. márc. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!