Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért lesz csíkos az edény...

Miért lesz csíkos az edény mosogatás után?

Figyelt kérdés

Most kaptam ajándékba, ilyen edénykészletet.

[link]


Kézzel mosogattam el, tiszta ronggyal áttöröltem és a rongy nyoma után csíkosak az edények nem pedig szép fényesek. Mit tehetnék?

Mosogatógépem nincsen


dec. 10. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Túl sok mosogatószert használsz, és nem öblíted le alaposan.
dec. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
A kemény vízben lévő oldott sók miatt lesz ilyen, ezzel nem tudsz mit kezdeni. Mosogatógépekben van vízlágyító, és öblítő ott azért nem lesz ilyen.
dec. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%

Mert már a csapból is ilyen víz folyik.

Igy volt ez a katonaságnál is felmosásnál,aztán újra kezdtük.

dec. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Tùl sok a mosogatószer, másrészt a törölgetés miatt, teljesen fölölseges és egészségtelen szokás, tedd egy csurgatóra, sokkal szebb az eredmény, meg kevésbé ártalmas.
dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Túl sok mosogatószert használsz, és nem öblíted le alaposan."

A második a baj. Mosogatószerből használhatsz 10 litert is töményen, ha rendesen le van öblítve, akkor nem lesz csíkos.

Sőt lehet hogy az a probléma, hogy kevés a mosogatószer és nem oldott le minden koszt az edényről. Ne csak 1-2 cseppet tegyél a vízbe mint amit a reklámokban mutogatnak! Az kutya fülét sem ér. Ha a mosogatóvíz elkoszolódott, akkor engedd le és töltsd újra tisztával és úgy folytasd a többi edénnyel.

A lehető legmelegebb vizet használd amit még elbír a kezed. Hideg vízben semmit sem érnek a mosogatószerek.

Hideg, folyó vízzel öblítsd le! Csepegtetőre tedd! Ne törölgesd! A jó mosogatószertől cseppmentesen fog száradni.

Jar, Pur, de a teszkós Expert is oké.

Vegyél egy ilyen perlátort:

[link]

Egyrészt sok levegőt kever a vízhez ami segíti az öblítést, másrész a zuhany funkciója meg sok vízsugarat csinál amivel szintén jobb öblíteni mint sima vízzel.


A 2-es által mondott sók nem tudnak ennyi idő alatt kicsapódni, ahhoz hónapok, de inkább évek kellenek. Ha pedig folyamatos használatban van az edény, akkor az állandó melegítés, kevergetés, stb miatt szintén nem tudnak lerakódni nagy mennyiségben. Én még nem láttam vízköves lábast - csak amit a kályhán használok régi edényt párologtatónak. Szóval 2-es ha neked retkesek az edényeid, akkor az téged minősít, nem a vizedet.

dec. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Kevés a mosogatószer,,azt is felhígítod vizzel(?) használd töményen!!, és akkor leold minden zsírt a felületről. A rákozmált dolgokat áztatni is kell, legalább 1/2 órát.

Konyhákon a mosogatási alapelv:

1 Áztatás

2 Behatás

3 Zsírtalanítás

4 Öblítés.

dec. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hagyd el a törölgetést.

Ha anélkül vegighuzod rajta az ujjad és megmarad a nyoma akkor nem jól mosogattál. Melegebb viz vagy tobb mosogatoszer

dec. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hol csíkos. Az egész edény, vagy csak valamelyik része? Én mosogatás előtt majdnem mindig öntök az aljába egy nagyon pici ecetet. Kicsit bennehagyom, mondjuk amíg elmosom a tányérokat, és utána mosom el a lábast. Gyönyörű lesz így.
dec. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5 ès 7 igaza van.
dec. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még annyit fűznék hozzá, hogy érdemes sorrendet is tartani mosogatáskor. Ne a legretkesebb edénnyel kezdj és aztán a zsíros, koszos vízben mosd a tisztábbakat, mert akkor tutira nem lesznek tiszták. Az üvegekkel (pl pohár) és a legkevésbé koszossal kezdj és szépen haladj a koszosabbak felé.
dec. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!