Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Öblítő ami nem csinál nyálkás...

Öblítő ami nem csinál nyálkás lerakódást a gépbe?

Figyelt kérdés

Ha használok öblítőt egyes helyeken nyálkás cucc képződik. Én nagyon utálom. Akinél esetleg nincs ilyen jelenség milyen öblítőt használ? Mosógép kímélése érdekében.

Márka esetleg ajánlott illat is jöhet!

Köszi.



dec. 28. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Ecet. Sokkal jobb, mint az öblítő. Én kb fél dl 20 %-os ecetet beöntök az öblítős rekeszbe. A bőrödnek is sokkal tisztább/kellemesebb, és nem lesz ecet szaga a ruhának.
dec. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Az öblítő azért lesz nyálkás cucc, mert nem takarítod rendszeresen a gépedet.

#1: az ecet nem öblítő! Az öblítő az öblítő, az ecet pedig ecet.

dec. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

2. Nem állította, hogy öblító. Bár nem szorosan a kérdésre felel, de teljes mértékben megoldja a problémát. Igaz magánügyem, de én pl. ki nem állhatom az öblítők szagát. Ecetet használok.


Kérdező: porokat vagy folyékony mosószereket használsz?

A mosópor+folyékony öblítő tud ilyen nemkívánatos trutyit összehozni.

dec. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Még egy szavazat az ecetre!

A ruhának is jobb meg a mosógépnek is!

dec. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Én nem használok öblítőt. Felesleges. Az csak plusz illatot ad a ruháknak, de egy jó illathoz elég egy normális mosószer. Ecet egyébként jó dolog de vízlágyításra én "mosószódát" használok, meg 3 havonta szoktam indítani egy üres mosást legmagasabb hőfokkal és a mosószer adagolóba öntök ecetet hogy azzal üresen mossa át a gépet, majd utána legalacsonyabb hőfokkal minden nélkül indítok szintén egy gyors mosást hogy öblítse ki belőle az ecetet meg a maradék dzsuvát. Mivel elég sokszor mosok melós ruhákat amiken az olajtól, kezdve sajnos sok minden van így erre szükség van, de van is értelme, mert a mosógépem nem is retkes soha, és a fűtőszál sincs tele vízkővel.
dec. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én csak 1 db mosókapszulát dobok bele a dobba, a ruhák közé.

Ariel all in one- t használok. Isteni, tisztaság illata lesz a ruháknak.

dec. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Használj inkább mosóparfümöt.
dec. 29. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

Én külön szoktam öblíteni, mert pl egy 90 fokos mosásnál konkrétan belefőtt az öblítő a felültöltős gépem rekeszébe. Első körben, én is ecetet teszek az öblítőrekeszbe, mosáskor. Majd ha végez, akkor futtatok még egy öbltést. Korábban én is szkeptikus voltam az ecettel szemben, de mióta így mosok azóta nagyon jó illatosak a ruháim, és az öblítő sem szappanosodik be a rekeszbe.

#5 Én a melós ruhákhoz, pólókhoz szoktam trisót használni mosószer mellé. Korábban semmi nem szedte ki az emulzió szagát a ruhákból, így az olajat se, ráadásul a bőrömet is tovább irritálta, de ezzel a módszerrel hatásosan tudom az olajszennyezett ruhát is mosni.

dec. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igazából éveken keresztül én sem használtam öblítőt. Ecet egy két deci. Csak reméltem hátha van már normális öblítő.

Igazából mire jó ez, hogy összetrutyizza a gépet?

dec. 29. 11:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha csak folyékony szereket használsz, vagy csak porokat, nem fogsz így járni.
dec. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!