Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Takarító robot 58 nm panel...

Takarító robot 58 nm panel lakásban hatékony?

Figyelt kérdés

Még eddig nem gondolkodtam a takarító robot vásárlásán, mert azt hittem, hogy egy 58 nm-es panel lakásban nem lehet hatékony a tárgyak és bútorok zsúfoltsága miatt.

Most hallottam egy ismerőstől, hogy neki bevált, de az övé 250.000,- forintba került. A lakása szintén 58 nm-es, ugyanolyan, amilyen az enyém.


Mivel nálam 2 macska van és eléggé sok a szőr és a bejövő por (forgalmas helyen lakunk), nagy segítség lenne egy takarító robot.

Viszont a 250.000,- ezer forint egy kicsit sok nekem.


Kérdezni szeretném, hogy kinek milyen takarító robot vált be hasonló méretű lakásban?

Milyen gyártótól és milyen típusú?


A válaszokat előre is köszönöm!



jan. 3. 23:18
 1/6 The Bing Bang Theory ***** válasza:
Általában az akumlátor kapacitás miatt nem tudnak egyszerre kitakarítani, nagyobb területeket a robotporszívók. Ez kétféleképpen oldható meg. Vagy nagyobb akumlátor kapacitású robotot veszel, aminek hosszabb az üzemideje, így körbeérhet a lakáson mielőtt lemerülne. Vagy, egy olyan inteligens modelt kell vásárolni, ami, ha nem is képes egyszerre kitakarítani a lakást. Viszont, rendelkezik egy dokkoló állomásal ahová automatikusan visszatalál, és képes önmagát töltőre helyezni. Továbbá, miután feltöltődött, ott folytatja a munkát ahol abbahagyta. Tehát a még felporszívózatlan területekkel kezdi töltés után. Nyílván, az ilyen robotporszívókban, időzítő funkció is van vagy akár távolról is el lehet indítani. Így beállíthatod, hogy akkor dolgozzon amikor nem vagy otthon. A robotporszívók előnye, hogy akár minden nap felporszívózhatják a lakást, ez által akár hatékonyabb is lehet, mint az emberi, heti 1-2 porszívózás.
jan. 4. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

58m² nem terület...

Nekem több mint 2x ekkora a ház és simán feltakarítja. Felosztottam 4 zónára és aszerint dolgozik. Ha lemerül, hazamegy a dokkolóba, feltölti magát és folytatja.

A szobanövényeket kellett kicsit átrendezni, hogy körbe tudja járni őket, ez volt a legnagyobb átalakítás.

Xiaomi S10

jan. 4. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

A takarító robot azért elég erős megfogalmazás. Maximum porszívó!

Nekem Electrolux van, két porszívózás közti szinten tartásra nagyon jó, de a Takarítást, a rendes nagy teljesítményű porszívózást (főleg hosszú szőrű kisállat mellett) nem helyettesíti.

jan. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A takarító robot csak porszívóz? Vagy fel is mos?
jan. 4. 22:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem mos fel, feltöröl maximum. Vagyis egy benedvesített rongydarabbal elkeni a koszt.
jan. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A felmosás funkció felesleges, az inkább csak egy nagyon gyengéd törölgetés.

Az viszont nem igaz, hogy mellette kell "nagy" porszívózni.

Ha tényleg rendesen körbe küldöd a lakásba 2-3 naponta a gépet, nem tud összegyűlni a por.

jan. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!