Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van érdemi különbség a 30 és...

Van érdemi különbség a 30 és 40 fokos mosás között?

Figyelt kérdés

Eddig mindig "mix" programmal 40 fokra állítva mostam. (A programot és a hőfokot külön engedi állítani a mosógép.)

Viszont most vettem egy új pulcsit és kicsit drága volt. Elvileg 30 fokos mosást ajánlanak neki.


Érdemes lenne az új "standard" mosásaimat egyszerűen 30 fokon csinálni, ugyanúgy mix programmal?


Outer layer material : 80% cotton, 20% polyester

Washing instructions : Machine wash up to 30°C


--

Válogatni nem nagyon van mód mert 4-en használjuk a gépet és így sem jutok mindig mosgéphez/szárítóhoz.



jan. 7. 11:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ebben a helyzetben az a megoldás. Az ilyen drágább pulcsikat mindig 30 fokos kímélő mosással mosom. Viszont van aminek nagyon kevés a 30 fok: fehérnemű, zokni, pólók..
jan. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Van különbség. A mosószereink a melegebb vízben jobban működnek. Japánban úgy vannak összeállítva, hoyg hideg vízzel is hatékonyan mossanak, nálunk nem, a mosószer jelentős része vízlágyító szer és alig pár %-ban tartalmaz más anyagot.

Ha csak 1-2 ilyen darabod van akkor azt ne mosd együtt a többivel! Egyszerűen engedj kéznek kellemes, nem túl meleg (inkább langyos) vizet a mosdókagylóba, tegyél bele mosószert, nyomkodd át és hagyd állni benne kicsit. Aztán megint nyomkodd át, kicsit dörzsölgesd össze a részeit, és végül engedd le a vizet! Aztán nyomd ki belőle a vizet, öblítsd át 2-szer hideg vízzel, megint kinyomkodva. A 3. öblítésnél tegyél bele kevés öblítőt! Aztán csak a centrifuga programra tedd be a mosógépbe, ha van mosózsákod akkor abban, ha nincsen akkor egy sima párnahuzatban (tisztában)!

jan. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A csapot nem foglalhatom le mert 4-en használjuk.


A mosógép kímélőprogramja milyen?

Mosókapszulát használok egyébként, az jól oldódik, nem?

jan. 7. 15:13
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Én nem értem ezt a 4-en használjuk dolgot. A 4-be beletartozol te is, nem? Akkor 5 percre csak igénybe veheted, még kimosol benne egy pulcsit?
jan. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Maradjunk annyiban, hogy nem nagyon van takarítva az a kézmosó, és most finoman fogalmaztam.
jan. 7. 16:10
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Én soha, semmit sem mosok kézzel. A kényesebb dolgokat mosózsákban, 30 fokon mosom. Úgy tervezem a ruháimat felvételét, hogy ha fel veszek egy 30 fokon mosható ruhát, akkor azon a héten még másik egy-két ilyen ruhát felveszek és összevárok legalább egy fél adagot. Kapszulával szépen kimossa a gép.
jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Egyszerűbb szerintem mindent 30 fokon mosni.


Kivéve a törölközőket, alsóneműt és zoknikat. Utóbbi csoportot 40 fokon.


És akkor így nem kell annyit buherálni, nem?

jan. 7. 18:41
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Tök mindegy, te így akarod, arra vársz, hogy valami megerősítsen ebben! Mindegy mi mit írunk! Csináld, ahogy szeretnéd..
jan. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Csak a gyapjút kell 30 fokon mosni, a pamut meg a műszál birja a 40 fokot.

A 30 fokos mosás édeskevés a pólóknak, zokniknak.

Alsóneműt és törölközőt pedig 60 fokon kell mosni.

jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az opcióid vannak:


- 30 fokon kimosod a pulcsit a többi ruhával együtt

- 40 fokon mosod a ruháidat, a pulcsit is, aztán kiderül, hogy lesz-e baja

- 40 fokon mosod a ruháidat, kivéve a pulcsit, azt pedig kézzel


A törülközőket, konyharuhákat stb. tényleg 60 fokon mosd, ezt írták többen is. Nem elég a 30-40 fok.


Kérlek, legyél kicsit nyitottabb, ha valaki a mosdókagylót javasolja, ami tökéletes megoldás kézi mosásra, gondolkodj pár percet, ahelyett, hogy rögtön elutasítóvá válsz: ha neked az nem megoldás, mert nem akarod a többiek elől foglalni, akkor vegyél egy darab lavórt.

Lavór amúgy is jól jöhet a lakásba, lábat áztatni, takarítani, akármi.

jan. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!