Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A penészt ki tudom takarítani...

A penészt ki tudom takarítani flóraszeptel is? Csak az van most itthon.

Figyelt kérdés

jan. 9. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha van benne hipo, akkor jó eséllyel igen. De ha van otthon sima hipód, akkor vízzel higítva a legjobb megoldás a penész ellen.
jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen van benne hipó, akkor jó csak mert mindenki az ecetes megoldást javasolta a családból de az sincs:P

A sima hipót meg kidobtam mert megvettem aztán végül hónapokat állt egy helyben mert semmire nem kellett. Rossz döntés volt

jan. 9. 19:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj, hogy erősen szellőztess közben, és utána is az adott helységben, ha nem akarsz megfulladni a tisztítószer szagban.
jan. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A hypó nem romlandó! Máskor ne dobd ki. Fehérítésnél is remek.
jan. 10. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
A penészre a végleges megoldás a megfelelő szellőztetés.
jan. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Régebben én is flóraszeptet használtam kétszeresére higgítva. Eredményesen, általában hónapokig nem jelentkezett újra a penész.

Sajnos nem mindig elegendő a szellőztetés. Szigeteletlen külső falakon lecsapódik a lakás párája és megjelenik a penész.

jan. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Paczalos István ***** válasza:

Ki tudod vele pucolni. Ha falon van penész, akkor ha van spricnid, akkor abba beletöltöd, és lespricceled a penész foltot, mint a Savoval. Vigyázz szembe ne kerüljön, se olyanra, ami ételnek számít.

Mint ahogy feljebb írták, utána szellőztess, mert erős a szaga.

jan. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk, az se mindegy, hogy a penész mitől van. Ha hőhíd, vagy beázás miatt alakul ki, előbb azt kell kezelni, mert a probléma okát kell megszűntetni.
jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A fürdőszoba plafonon van, de a szellőztetéssel biztos nincs gond mert még éjszaka is nyitva van a kisablak, akkor zárjuk hogyha fürdünk hogy ne jöjjön ránk a hideg.

Pacákban van össze vissza, 4 hónapja lett fesve.


Ha esetleg penész ellenes festékkel festünk az megakadályozza?

Kartonfalak vannak:(

jan. 16. 15:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem elég csak fürdéskor kinyitni, a mai ablakok mellett állandó szellőzés kell. Egy diósdi rokonnál volt hasonló probléma, ők rejtett ablakszellőzőket rakattak utólag be az ablakaikba. Ez állítólag valami német termék és német előírás szerint alkalmazzák.an egy kis gyerek is, sokat kell mosni szárítani, de ezzel megoldották a problémát.
jan. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!