Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Bárányszőrt kimostam, tönkre...

Bárányszőrt kimostam, tönkre ment?

Figyelt kérdés
Koszos volt,kimostam,elkezdett szakadni,és hullani s szőre,nagyon vékony a bőr réteg.Meg lehet valahogyan menteni??Megszáradt olyan kemény mint egy gumi kb lehet valamivel kezelni...nagy tanuló pénz volt..:(segítsetek
2009. jan. 3. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Próbáld meg a bőrt bekenni testápolóval , az megpuhítja, de a szőr hullás ellen nem segít! Hát igen ezeket nem nagyon lehet mosni, amúgy nem tudom, hogy lehet tisztítani ,de anya is kimosott valami hasonlót egyzser :S !! De puhításnak jó a testápoló, valami olcsó is jó, meg a színtelen cipőápoló, de az drága és jobb a testápoló...

2009. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajnos én is eljátszottam egyszer, és igen tönkremegy a mosásban, most már én is tudom. Akármit csináltam vele nem jött helyre, ki kellett dobnom. Próbáld meg az előttem válaszoló módszerét hátha....
2009. jan. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A bárányszőrt nem szabad mosni.Mi télen ki szoktuk tenni ha esik a hó,és kirázogatjuk.De vizpermetezővel is le lehet fújni,és kirázogatni.Sajnos mással nem szabad tisztítani,mert elveszti a lanolint magából.A permetezőbe lanolinos babafürdetőt szoktam tenni.
2009. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
megpróbálom akkor majd lanolinnal,hátha tudok venni..
2009. jan. 4. 21:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Kend be vazelinnel, és hagyd, hogy beszívja. Esetleg cipőápoló pasztával.
2009. jan. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én többször is kimostam már a bárányszőrt, amit a kislányom használt pici újszülött korától, s semmi baja nem lett. Perwollal (nem reklám) mostam, se ezek szerint az tényleg jó neki, gyapjúprogramon. Elvileg tudom,hogy elég neki a szellőztetés, átpermetezés, de muszáj volt, mivel "baleset" történt pelusról való leszoktatáskor...

Azóta már 2szer újfent kimostam, most a kisöccse használja, s nekünk még mindig gyönyörű.

2009. jan. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nekem is van gyapjú ágyneműm és a fiamnak is,mostam már sokszor,de ez nem az.ez a bőr amin a puha szőre van.olyan,mint régen a subák..ezért nem értem miért ment így szét..
2009. jan. 19. 12:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia, én is "bőrös" szőrről írtam. Mi is olyat használtunk, ami alul bőr, s ezen van a puha szőr. Mondjuk azt nem írtam, s az igazsághoz tartozik, hogy szárítógéppel szárítottam utána, így kb. 2 óra alatt száradt meg, s kicsit lett csak kemény a bőr, de az első alvás után megint "megpuhult". Valószínűleg a kikészítéssel lehetett gond. Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, esetleg érdemes egy szűcstől megkérdezni.
2009. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
NAgyon vékony volt a bőr.Nem hiszem,hogy fogok vele foglalkozni,mert nagyon gatyán néz ki sztem menthetetlen.A legrosszabb,hogy az öcsémé volt,Sztem veszek majd neki egyet...de azért köszönöm
2009. jan. 28. 16:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Szívesen; esetleg tanácsként: az IKEA-ban láttam viszonylag jó áron (6-7 ezer Ft volt) , aztán a JYSK-ben is. A gyapjúágyneműs helyeken is lehet kapni, ott drágábban szoktam látni (mi is kerestünk a kicsinek, de végül a régit kapta meg) Ha nem alvásra kell, csak mondjuk ülőgarnitúrára, vagy parkettára, akkor az ilyen "kirakodós" , vásározós szűcsöknél is érdemes megnézni.

Sok szerencsét!

2009. jan. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!