Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért bolyhosodik az összes...

Miért bolyhosodik az összes ruha jobban nálam mint másnak?

Figyelt kérdés

Persil folyékonyat használok a mosáshoz és ecettel öblítek.

Tippek amitől kevésbé bolyhosodna a ruha?

Nagyon kemények is a mosás után.

Köszi!


2010. okt. 24. 10:37
 1/9 anonim válasza:
30%
szerintem az öblítéshez ne ecetet,hanem kimondottan öblítőt használj és a hőfokon is múlik,hogy mekkora hőfokon mosod a ruhákat! :)
2010. okt. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Valószínűleg vagy kemény a víz, vagy magas hőmérsékleten mosol, vagy egyszerűen rossz anyagú ruhákat veszel. Pl. egy teszkós vagy kínai vagy philip russel ruha sokkal hamarabb kibolyhosodik, mint egy jobb minőségű.


Az ecettel szerintem nincs gond, én is azzal öblítek és semmi baja a ruháimnak. De nagyon vegyesek vannak, legolcsóbbtól a már-már luxuskategóriáig és szinte mindenhol így van, hogy az olcsóbb ruha hamarabb tönkremegy.

2010. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi a drágább cuccokat kifordítva és mosóhálóban mossuk.

Az is számít,hogy most jobb/AEG/ elöltöltős gépünk van,ami--mivel nagyobb a dobja,,valamint a dobban lévő(3)terelő-műanyag kidolgozottabb,mint a régi/Wh/felültöltősnek.

2010. okt. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi mindenkinek a választ!

Amiket felsoroltatok abból a kemény víz lehet a ludas, mert nagyon jó új mosógépem van, AEG elöl töltős, 6 kg-os, 40 foknál soha nem mosok magasabb hőfokon (csak törölközőt és konyharuhát), kímélő programot használom majdnem mindenhez, és jó minőségű ruhákat vásárolok (soha nem voltam még kínai üzletben és Philippe Russel-ben sem) kimondottan a babaruhák bolyhosodtak ki, pedig abból is a Scamp-et veszem, Brendonban vettem egy nagyon jó téli pizsamát (az is volt 4000 Ft) és olyan bolyhos lett már 3-4 mosás után. Azt hiszem veszek külön vízlágyítót hátha kicsit jobb lesz. Eddig úgy gondoltam, hogy az ecet vízkőtelenít, meg a Persil Plus-r aza van ráírva hogy vízlágyítót tartalmaz. Úgy tűnik nem elég.

2010. okt. 25. 09:54
 5/9 anonim ***** válasza:

250 ezres aeg mosogep es minden bolyhos az elso naptol kezdve!

ruhaim: hilfiger,zara,h&m,nike,devergo,women secret,lagoon,adidas,replay,cottonfield,benetton,C&a ,satobbi. mososzerek:Lidl,Formil,Ariel,Dreft,Tomi.,Dm dragabb oblito,satobbi.

2015. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
elozo vagyok:mindent,amit ugy kell,azt finom programon mosok,nem rakom ossze a torolkozoket a finom holmival,hasznalok mosohalot,minden cipzarasat szigoruan kezzel mosok kulon.
2015. júl. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi lehet a gond ezekkle az AEG-kel?

Az enyem AEG csucsmodell es minden ruham kopott,bolyhos,szalkihuzott,miota ezt hasznalom.

A mosasi szablyokat ismerem a legaprob trukkokig es meg annal is tobbet.Tiz evig mostam masik markaju ,70 ezres Daewoo eloltoltossel es ruhaim mindig csodaszepek voltak.

2015. nov. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tóti Katalin válasza:
100%
Engem is érdekel, miért bolyhosodnak ennyire a ruháim. Nem a mosógép a probléma. Nekem nincs is, mindent kézzel mosok, ráadásul kifordítva, magam főzöm a mosószereimet, ecettel öblítek, aminél jobb nincs a világon. Bár puhák, mégis rondák a ruhák. Vagy a kemény víz (sajnos nálunk az van) vagy az egyre gagyibb szövetminőség az oka. A kevert szálasok nem mennek tönkre annyira.
2017. jan. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A ruhaipar is ott spórol ahol csak tud. Nem érdekük a normális ruhaanyag, hisz ki venne akkor másikat?


Kifordítva kellene mosni mindent, hogy ne kopjon. De akkor meg a belseje fog kopni mosáskor. :) Nem lehet jól kijönni a kérdésből. Ha meg kihullik a szál, és a mosógép se vitte ki, hát kirázza a szárítógép.

2019. márc. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!