Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nagyon béna háziasszonynak...

Nagyon béna háziasszonynak érzem magam, az is vagyok, egyszerűen nem tudom tisztán tartani a lakást, tanácsoljatok valamit ami segít fent tartani a tisztaságot?

Figyelt kérdés
Kicsi a lakás és 4en vagyunk. Nyilvan a hely hiány is közre játszik a káoszhoz meg a koszhoz, de igyekszem minimalista életmódot folytatni és azokat a dolgokat likvidálni amire nincs annyira szükség. Két kisgyerek mellett próbálok rutint kialakitani és a gyerekeket is arra tanítom, hogy a dolgaikat tegyék a helyére, meg hogy az asztalnál ülve egyenek stb. Páromról csak annyit, hogy anyósom ezt nem tanította meg neki és ő a leg nagyobb káosz forrás a lakásban. Majdnem minden nap porszívózok, de annyi szemetet össze szívok hogy csak pislogok hogy honnan. Még közvetlenül porszívózás után is le marad vagy hirtelen oda ugrik egy két morzsa vagy valami szösz, na meg a gyönyörű hulló hajam. Minden héten alaposan az ágy alatt és szekrények mögött is ki porszívózok, felmosok, le törlöm a port, el pakolom a ruhákat stv. de még sincs rend és tisztaság. Ha el engedem akkor brutálisan néz ki minden, úgyhogy azt nem tehetem.
febr. 10. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Engedd el! Nem tudsz mit tenni, kis lakásban négyen soha nem lesz patika rend és tisztaság. A párodról meg csak annyit, hogy vagy megtanulja tőled vagy…. Az nem mentég, hogy nem tudja!
febr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
84%
Ugyan ez a helyzet nálunk is,csak annyiban tér el,hogy itt nincs kisgyerek. De ahogy olvastam,szerintem a lakásotok hasonló lehet nagyságra mint amiben mi élünk. 1,5 éve vagyunk együtt,és folyamatosan küzdöttem azzal,hogy szerettem volna,ha patika rend és tisztaság van. Mára már oda jutottam,hogy beosztom úgy,hogy egyik nap itt takarítok ki a másik nap ott. Aztán előbb vagy utóbb, egybeér a rend. Sajnos,ha jön a nyári időszak, akkor mennem kell ki a kertbe is,akkor még időm sem lesz megcsinálni.Azt tanácsolom, hogy a tisztaság előbbre való legyen( főleg kisgyerekek mellett), mint a rend. Amire jut időd egy nap jut, amire nem,akkor meglesz másnap.
febr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Engedd el. Én is sokat stresszeltem ezen, de már nem. Nálunk nincs gyerek, ketten vagyunk, de a férjem olyan mocskot meg kupit tud csinálni akár fél óra alatt, is hogy még ilyet nem láttam. Folyamatosan csinálom a házimunkát minden nap, de még olyan nem volt, hogy patyolat lett volna, mire végigérek kezdhetem előlről, ez sajnos ilyen. Túl sokat vársz magadtól. Csinálj annyit, hogy azért ne egyen meg titeket a kosz, de 100%-osra képtelenség megcsinálni, és úgy is tartani.
febr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért a párodat is be lehetne fogni ne a te nyakába szakadjon az egész.
febr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

Alapvetően úgy, hogy nem viszünk be koszt.

Van 2 lábtörlő és a bejáratnál levesszük a cipőt és az utcai ruhát. Nem fogjuk meg utcai kézzel az otthoni dolgokat. Én minden tárgyat, amit kint használok,kint hagyok az előszobában. Felsőruházatot is leveszem, amint hazaérek, nem hordok otthon utcai ruhát.

Állatot sem viszünk be.

febr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

"Majdnem minden nap porszívózok, de annyi szemetet össze szívok hogy csak pislogok hogy honnan."

És miből áll ez az előugró szemét?:)


"Még közvetlenül porszívózás után is le marad vagy hirtelen oda ugrik egy két morzsa vagy valami szösz"


Az nem baj!

Ezekre nem kell rágörcsölni, maradhat.:)

febr. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

"Még közvetlenül porszívózás után is le marad vagy hirtelen oda ugrik egy két morzsa vagy valami szösz"

Ja, még valami!

Nálam nincsen szőnyeg!!

Akkor porszívó sem kell, elég a seprű, néha-néha felmosás.

Rengeteg plussz munka, ha van szőnyeg...

A fő porfogó tárgy.

febr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, itt inkább azzal van a gond, TE mit tartasz rendetlenségnek, kosznak.

Nagyon más a szemléletünk. Egyik rokonnál voltam még gyerekként vendégségben és játszottunk az egyik szobában. közben elmozdult a kanapén a 2 díszpárna a helyéről - ennyi volt összesen ami látszott belőle. Bejött a rokon és elkezdett sápítozni, hogy mekkora rendetlenséget csináltunk ott. Mi meg nem értettük miről beszél, mert otthon nálunk meg ilyen rend soha életben nem volt még mint ott akkor abban a szobában.

El kell engedned a dolgot!

Azt döntsd el, hogy neked mi a fontos és azt próbáld meg elérni, ne valami eszményképet! A lakás azért van, hogy abban éljetek, nem ti vagytok azért, hogy rendezgessétek meg takarítsátok a lakást. Próbálj meg olyan tereket kialakítani amiknek meg van a maga feladata és ne keveredjen. A nappali egyik részébe soha ne engedj játékokat, kacatokat, mosott ruhát tenni senkinek - magadnak sem. Az mindig legyen rendben és akkor máris jobban fogod érezni magad. A gyerekek játékainak nem hely kell a polcon hanem szekrény, szép nagy doboz és hasonló ahová tényleg gyorsan EL lehet tenni szem elől.

Én nagyon káoszos és rendetlen vagyok nálam is gyűlik minden halomba, ezért jobb ha vannak olyan területek ahová tényleg senki nem halmoz semmit mert akkor mindig nekem kell mindent eltenni és én utálok pakolni a legjobban. :)

febr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
Minden tiszta ház egy elpazarolt élet. A házat lakni kell nem takarítani.
febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szőnyeg nélkül nagyon hideg a padló. A gyerekek folyton azon ülve játszanak, így nem opció megszabadulni tőle.
febr. 12. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!