Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Új fajta mosógépek takarítása...

Új fajta mosógépek takarítása hogyan?

Figyelt kérdés
Közel 10 éves mosógépet cserélnénk le egy vadiúj 2023-as modellre, az eddigi gépemet simán ecettel takarítottam kívül-belül, bízonyára az új gép nem lesz annyira masszív, hogy bírja az ecetet, így érdekelne ki hogyan takarítja az újabb mosógépeket kívül-belül (dob,mosószer/öblítő tartály, mosógép ajtaja)

márc. 5. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A megvásárolt új gépnek lesz használati utasítása. Abban pedig leírják, hogyan ajánlják a tisztítást. Egyébként fillérekért lehet kapni mosógép tisztító folyadékot.
márc. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

Sehogy! Nálam nem szokott bebüdösödni ugyanis egy héten legalább 2x van mosás. A gumit az ajtajánál kiszoktam törölni mosás után és nyitvagyom az ajtaját, hogy kiszáradjon. Mit kellene tisztítani rajta, pláne ecettel? A mosógépet kimosod, hisz mosógép! Lúggal mosod ki, relatíve erős lúggal. A mosógépek csak a reklámban vízkövesednek és a reklámban vernek ki belőle fél vödör rittyót a dob mögül. Nem edényt mos benne az ember, hanem ruhát. Sírva röhögős jelenet, hogy a manusz talál a dob mögött egy fél vödörnyi összeállt hordalékot. Az honnan a f....mból? :D A mosógépbe önti a használt olajat vagy honnan? Én ezért keményen büntetném ezeket a cégeket. Most mi van, ha kitalálom, hogy holnaptól vízben oldódó víztisztítót árulok, hogy keverd bele a pesti csapvízbe és Szentkirályi lesz belőle? "Csókóllak Levi!", ez lenne a szer neve. Szerintem hamar megütném a bokámat.

Egyébiránt csináld, én nem akarlak lebeszélni róla, félre ne érts, de miből gondolod, hogy az új gép nem viseli el az ecetet? Műanyag van benne. Az ecet mibe van töltve, amit a boltban veszel? Műanyagba. Saválló fém van benne. Saválló, érted? Szivattyún keresztül távozik a víz, a szivattyúban műanyag lapát van, műanyag csövön keresztül távozik. Mi nem bír el a 20%-os ecettel, amit a befolyó víz ráadásul halálba hígít?

márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 Figyelj, úgy kell hinni ezeknek, hogy azt a pofátlanságot is figyelembe kell venni, hogy példának okáért az összes nagy kávéfőzőgép gyártó (a darálósok, nem a kotyogós, meg Szarvasi) a saját tisztítószereit erőlteti. Az összesben, kivétel nélkül az összesben semmi más nincs, mint citromsav. Rá van írva, mert szerencsétlenségükre kötelezővé tették, hogy pontosan fellegyen tüntetve az összetevők. EC szám alapján, illetve citric acid megnevezéssel nem feltétlen jön rá azonban mindenki, hogy citromsavról van szó. Megveteti veled a saját citromsavját 30-40 grammot 3-5 ezer forintért, azt a citromsavat, amit 150 forintért veszel meg a háztartási boltokban. Büdös disznók egytől-egyig! Amióta a kávéfőző gyártók kávét és kávéfőző tisztítót gyártanak, mióta mosógépgyártók is mosószert meg mosógéptisztítót a mosogatógépgyártók mosogatógép tablettát meg tisztítót gyártanak azóta megy ez a rablás.
márc. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kár beléjük a többezres folyadék, ezek az új gépek jó ha 5 évet bírnak rendszeres használat mellett... Talán még az ecet is kár beléjük, mire elvizkövesedne, már rég valamelyik szemétdombon lesz. Garanciát se mernek 3évnél tovább adni, annyira silányak, jön a következő selejtszéria, pótalkatrész se lesz hozzá. Egy egyszerű csapágyat se tudsz cserélni mert a dobházat kéne szétvágni hozzá vagy eleve műanyagba van öntve, hogy hozzá sem férsz.
márc. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miénk LG, van saját öntisztító programja, csak el kell indítani üresen a gépet. A mosószeres fiókot a mosogatógépben mosom át, a gumit áttörlöm időnként.
márc. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem, miért ne bírná ki az ecetet az új is, nem egy maró anyag, ami szétesz mindent. Nyugodtan használhatod továbbra is ha szeretnéd. Én nem szoktam külön takarítani a belsejét, mert szinte soha nem mosok 40 fokon, valamint nagyon sok munkáspólót mosok, amiből az olajpárárt csak trisóval feltuningolt mosószerrel tudom kimosni, ez meg megoldja a gép tisztántartását is.
márc. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

"Sehogy! Nálam nem szokott bebüdösödni"

Ugyan már! A törölközőt is cseréled, pedig a habtiszta testedet dörgölöd vele fürdés után. Mégis bebüdösödik egy idő után.

márc. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
A 2023-as modelleknek már önálló tisztító programja van. Megjelenik adott mosás után egy kis jelzés a kijelzőn, hogy karbantartást igényel. És ahogy az #1-es mondja, a használati útmutatóban le van írva, hogy ilyenkor milyen tisztítószert használj és mit hova állíts a gépen.
márc. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7 Ez egy baromira idióta hasonlat. A törölköző azért büdösödik be, mert használod, párás közegben van, egyeseknél nem is szárad meg túl hamar avagy nem is szárad meg rendesen, hiába tisztán törölközöl bele, abba az elhalt bőrt is beledörgölöd. Na de utána kimosod, nem? És tiszta, ugyebár. Akkor a mosógép, amivel kimosod, mitől ne volna az? Mondom azt csinál mindenki a mosógépével, amit akar, én pont lesz-rom, de attól még ez, hogy mosógépet mossuk, ez olyan, mintha a szappant is megmosnánk.
márc. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!