Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A gyerekek ruháin, és már a...

A gyerekek ruháin, és már a miénken is többön apró sárga pöttyök vannak, amiket nem lehet kimosni semmivel. Mik lehetnek ezek? Van valami amivel kijön?

Figyelt kérdés
2009. jan. 4. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet rozsdás a szárító, vagy az amire teregetsz, s attól vannak a pici sárga pöttyök a ruhán. De nekem pl volt egy köves felsőm, s kimostam, s mire megszáradt foltos lett, mert a víztől elkezdett rozsdálni a kő felfogatása, s a póló hátán ütött ki a folt. Ha fehér a felső akkor fülpucolóra teszek kis hipót s ott kenem be ahol a folt van, de a színesekkel sajna nem tudsz semmit sem csinálni, max azt próbálhatod meg hogy folyákony vanishel bekened ott, hagyod fél napig állni, s másnap újra mosás.
2009. jan. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos a kérdésem még mindig aktuális,és nem jöttem rá mi okozza.Lehet valamilyen moly féle?Mert egy 30 éves panelbe költöztünk,amit felújítottunk,de a nyílászárókat nem cseréltük ki.Ennek pár éve,és azóta ilyenek a ruháink.A gyerekeknek tavaly vettünk új szekrényt,akkor egy darabig az Ő ruháik nem voltak pöttyösek,de egy idő után már abban is azok lettek.És nem jön ki semmivel.

Már nem tudom mit csináljak,tönkre megy az összes ruhánk.

2009. okt. 8. 12:05
 3/4 anonim válasza:

Nálunk is ugyan ez a probléma.:-( Sajnálom hogy még nem jött erre válasz, hogy mitől lehet. Bár Én bogárra gyanakszok, de nem mondom biztosra. És Én se tudom kimosni a rucikból a pöttyöket. Látom már elég rég lett felrakva a kérdés de esetleg aki kérdezett rájött már hogy mi volt a kiváltó ok? Vagy esetleg valaki más?

Kérlek írjatok ha tudtok segíteni, mert már Én se tudok mit kezdeni, a fehér rucik mennek tönkre.

2011. márc. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Akinek aktuális épp ez a probléma (pl. nekem is :( ): egy másik fórumon azt olvastam, hogy a mosóportól van. Nekem 3 blúzom lett pici sárga pöttyös, semmi más, ezért kizártam a bogarakat a lehetséges elkövetők közül. Lehet, hogy nem oldódott fel megfelelően a mosópor és az okozta. Az internet bölcsessége szerint nem jön ki semmivel, ami engem is nagyon bosszant, mert jó cuccok lettek pöttyösek (persze, hogy nem az ezeréves szakadt pólók...). Ha valaki mégis talált valamilyen csodaszert a pöttyök eltüntetésére, akkor írjon :) Akinek pedig most jelentek meg a pöttyök: próbáljon meg mosószert váltani, pl. valamilyen minőségi folyékony mosószerre. Vagy esetleg próbálja meg a por mosószert előre feloldani, és így adni a ruhákhoz... Dühítő egy helyzet.
2015. ápr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!