Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Öblítitek az edényeket mosogat...

Öblítitek az edényeket mosogatásnál?

Figyelt kérdés
Többtöl hallom hogy ugy mosogat hogy teleengedi a mosogatót vizzel bele a mosogatoszert és nem öblít csak hagyja leszáradni a csetrest. Én is mosogatnék állóvízben de nem tudnék hol öblíteni mert nincs 2. mélyedés a mosogatónál amibe rakhatnék vizet. a mosogató jobb oldalán csak a fémtálca van amire a csepegtető kerül.
2010. nov. 26. 11:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű. Szerintem igen káros lehet az egészségre, ha valaki vegyszeres edényekből eszik, ráadásul hosszútávon.
2010. nov. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az gáz, ha valaki nem öblíti le a vegyszeres vizet. Nem maradhat rajt az edényen belőle semmi! Aztán legközelebb meg amikor eszik a húslevest, enyhén habos lesz, meg a víz is a pohárba!Öblíteni kell!
2010. nov. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%

Természetesen igen.

Ha nincs 2 mosogató mélyedésed, akkor vagy tedd félre a tálcára, amit elmosogattál, utána pakold vissza a mélyedésbe és folyóvízzel öblíts.

Vagy kinevezel egy kisebb lavórt 2. mosogató mélyedésnek és abban öblítesz.

2010. nov. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlenül kell.

Ha nincs normálisan elöblítve nekem az ajakherpeszem rögtön kicsattan, márcsak ezért is.

Ha nem tudsz folyó víz alatt, akkor tegyél külön lavórba vizet és ott öblögess, de cseréld gyakrabban és egyúttal törölgesd is el az edényeket egy tiszta ruhával.

2010. nov. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Hát ez macerás maradok a folyovizesnél, igaz nem tul sporolos.
2010. nov. 26. 11:29
 6/25 anonim ***** válasza:
89%

Ezért mosogatok mindig folyóvízben. Ha medencében mosogatsz,akkor az utolsó edényeket már piszkos,zsíros vízben mosod el.

Után új vizet kell öntened a mosogatóba,hogy elöblítsd az edényeket.

Ezze nem spórolsz vizet,csak az edényeid nem lesznek tiszták.

Nem kell a csapot teljesen kinyitni. A tányérokról,deényekről a maradékot mosogatás előtt töröld át papírtörlővel,vagy újságpapírral.Majd vizes,mosogatószeres szivaccsal is töröld át,úgy tedd a mosogatóba. Ha nagyobb edényeket kell elmosni,akkor az elsőt nagyjából elmosod,a vizet beleöntöd a következőbe,és folytatod a mosogatást. Így kevesebb vizet használsz el.

De pl.ha tésztát főzök,a tálat a mosogatóba rakom. Mivel főzés közben sűrűn mosok kezet, a tál addig ázik a víztől.és utána már könnyű elmosni.

2010. nov. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
35%

Jesszus! Van aki így mosogat??? :-O Na nála se lennék vendég..!


Pár poharat leküldök folyóvíz alatt, de egyébként mosogatógép. 80 fokos mosás és nyugodtan lehet enni-inni az edényekből. :S

2010. nov. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

Azért meglepőek nekem a válaszok, mert engem az egész rokonságom hülyének néz, hogy öblögetek. Anyu 20 évig cseszegetett emiatt, hogy "pazarlok a vizet", tesóm is mindig egyetértet ebben anyuval, persze nagymama is, most anyósom sem öblöget és a tanárnő lánya is feleslegesnek tartja. És korábban az ex-anyósjelölteknek sem tetszett ez a szokásom, az ő lányaiknaks em... igazából magamon kívül senkt sem ismerek személyesen, aki öblöget - a válaszolók meg mind hozzám hasonlóak?!

Egyébként sehol sem habzott még a tányér, mivel száraz ronggyal eltörölgetik. Bár szerintem is valami maradhat az edényen, mégha nem is annyi mennyiség, hogy érezni az ízén.

2010. nov. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki nem öblíti el a csetrest mosogatás után. Alapvető dolog.
2010. nov. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
utolsó, ill. kérdező: honnan származtok? még sosem hallottam ezt a csetres szót, gondolom mosatlant jelent :)
2010. nov. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!