Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Öblítitek az edényeket mosogat...

Öblítitek az edényeket mosogatásnál?

Figyelt kérdés
Többtöl hallom hogy ugy mosogat hogy teleengedi a mosogatót vizzel bele a mosogatoszert és nem öblít csak hagyja leszáradni a csetrest. Én is mosogatnék állóvízben de nem tudnék hol öblíteni mert nincs 2. mélyedés a mosogatónál amibe rakhatnék vizet. a mosogató jobb oldalán csak a fémtálca van amire a csepegtető kerül.
2010. nov. 26. 11:13
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

spórolós mosogatás:

1 mosogatógép: kb 20 liter hideg víz + egy 30 Ft-os mosgatógép tabletta + max 50-60 ft-nyi áram + az egyebek: illatosító, só, mosogatógép tisztító, ez kb 1000-1500 Ft kéthavonta

2 egy nagy edénybe teszek sok folyékony mosogatószert (fél deci minimum, mondjuk 139 Ft/l lidlis)+ kis hipót + meleg vizet...a habos vízzel jól átmosom az edényeket és utána leöblítem folyó vízben, de nem megy állandóan a víz, csak annyit, amit épp szükséges

2010. nov. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
le kell öblíteni,mert rajta marad a mosószer és mikor eszünk pl:pörköltet nem lesz túl jó íze.és káros is
2010. nov. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
Az én mosogatóm is olyan mint a tied,tehát egy tálcás a másik felén pedig a csepegtető.Én úgy csinálom,hogy félig engedem a tálcát mosószeres vízzel,elmosok valamit,majd egy pillanatra megnyitom a csapot és már le is öblítődött,mire végzek tele a tálca vízzel,de nem kell még egy tál az öblítéshez,tök fölösleges.Folyóvizzel meg nem annyira gazdaságos.Már ezerszer meg akartam mérni,mennyi vizet használok így el,most tervezem,hogy ha kap az uram karira jutalmat,akkor spórolok hozzá és iganis lesz mosogató gépünk.Ezt a mosogatást eljátszom mindennap úgy háromszor,azt meg gondolom,csak pakolom az egész napi koszos edényt este meg indítom,legalábbis ez a terv,remélem összejön.
2010. nov. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Én csak folyó vízben mosogatok. Edények a mosogatóba, egy edény a kézbe, szivaccsal nekiesek, majd leöblítem a habos vizet. Ugye közben ez a víz a többi edényre folyik, azok előáznak. Mosogatáshoz, öblítéshez is forró vizet használok, nagyon jól bírja a kezem. Nem törölgetek, hamar megszáradnak az edények. Ha nem így van elmosogatva az edény, a szám azonnal herpeszes lesz.
2010. nov. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Én sajnos ismerek olyan embert, aki nem öblöget, kétgyermekes családanya, hát a poharából inni elég érdekes volt. Éreztem egyből a mosogató ízét. Pfuj.

Én így mosogatok. Először poharak, majd a legkevésbé mocskostól a legmocskosabbig haladok. Bedugom a dugot, teszek mosogató folyadékot a mosogatóba, megindítom a meleg vizet, elkezdem mosogatni a poharakat, közen el is öblögetem őket, majd haladok ugyanígy a többivel, addig, amíg félig nem lesz a mosogató (közben belepakolom a tányérokat, hogy ázzanak), aztán már csak öblogetésnél nyitom meg a csapot. Tök egyszerű, nálunk mindenki így csinálja.

2011. márc. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!